Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Dwayne Johnson numerem jeden na liście najlepiej zarabiających aktorów 0

Magazyn Forbes opublikował coroczne zestawienie najlepiej zarabiających aktorów na świecie. Tym razem numerem jeden został Dwayne Johnson.

Dwayne Johnson najlepiej zarabiającym aktorek na świecie według magazynu Forbes. Popularny hollywoodzki gwiazdor zarobił w ciągu ostatniego roku 89,4 mln dolarów. Co ciekawe w ubiegłym roku zajął drugie miejsce na liście tuż za George'em Clooneyem. Wówczas "The Rock" zagarnął 119 mln dolarów. Nie ma co się dziwić, że to właśnie on został tegorocznym numerem jeden. Oprócz występów w filmach kinowych aktor zarabia potężne pieniądze, dzięki występowi w serialu HBO – Gracze.

W tym roku za jego plecami uplasował się ekranowy Thor, czyli Chris Hemsworth. Gwiazda Kinowego Uniwersum Marvela zarobiła 76,4 mln dolarów.

Podium zamyka kolega z planu Chrisa Hemswortha, czyli Robert Downey Jr. – panowie oczywiście swoje wielkie wypłaty zawdzięczają przede wszystkim występom w filmach Marvela. Poniżej pierwsza dziesiątka najlepiej zarabiających aktorów świata:

  1. Dwayne Johnson – $89,4m (£73,6m)
  2. Chris Hemsworth – $76,4m (£62,9m)
  3. Robert Downey Jr. – $66m (£54,4m)
  4. Akshay Kumar – $65m (£53,5m)
  5. Jackie Chan – $58m (£47,8m)
  6. Bradley Cooper – $57m (£46,9m)
  7. Adam Sandler – $57m (£46,9m)
  8. Chris Evans – $43m (£35,4m)
  9. Paul Rudd – $41m (£33,8m)
  10. Will Smith – $35m (£28,8m)

W piątek Forbes opublikuje listę najlepiej opłacanych aktorek. W ubiegłym roku numerem jeden na liście była Scarlett Johansson (40,5 mln dolarów), która wyprzedziła Angelinę Jolie (28 mln dolarów) i Jennifer Aniston (18,5 mln dolarów).

Źrodło: Forbes

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan

Obserwowałem z zaciekawieniem jego debiut na dużym ekranie, wtedy jeszcze jako "The Rocka", potem zaczął już grać pod swoim nazwiskiem i cały czas upatrywałem w nim godnego następcę dla Arniego, może też dla Sylwka. Jak widać, po tych 15 latach, tak się właśnie stało :)            

Proszę czekać…