filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Todd Phillips nie poprzestanie na jednej odsłonie 'Jokera'? 1

Kinowa premiera nowego "Jokera" jeszcze się nie odbyła, podczas gdy reżyser, Todd Phillips wysnuwa już plany odnośnie kolejnej części tej wyczekiwanej produkcji.

Powiem ci jedno: zrobiłbym wszystko z Joaquinem Phoenixem, każdego dnia tygodnia. Nie ma nikogo takiego jak on. Gdyby był gotów to zrobić i gdyby widzowie pojawili licznie na tym filmie, a ludzie z Warner Bros podeszli do nas i powiedzieli: "Wiesz co? Gdybyście mogli coś wymyślić…". Cóż, mam wrażenie, że on i ja moglibyśmy stworzyć coś naprawdę świetnego.

powiedział reżyser w wywiadzie dla Total Film

"Joker" został opracowany jako samodzielny film i niekoniecznie stanowi część rozszerzonego uniwersum DC, lecz jeśli produkcja za 55 milionów dolarów rzeczywiście okaże się hitem komercyjnym i zyska uznanie wśród krytyków, to z pewnością zagwarantuje przypływ motywacji, której Warner Bros. potrzebuje, aby pociągnąć dalej jej kontynuacje. Dodatkowa możliwość dołączenia tej barwnej postaci do całego uniwersum, może w efekcie być źródłem ciekawych crossoverów dla studia oraz fanów na całym świecie. Przykładowo, Joaquin Phoenix mógłby spotkać się z nadchodzącym w roli Batmana, Robertem Pattinsonem.

Todd Phillips,Zazie Beetz,Joaquin Phoenix

Film już teraz generuje największy szum tego sezonu jeśli chodzi o nagrody przedpremierowe i może zaskoczyć nas nominacją do Oscara. Premiera filmu odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, a następnie pojawi się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

Film został opisany jako thriller psychologiczny oparty na postaci DC Comics o tym samym tytule. Akcja rozgrywa się w 1981 roku i podąża za Arthurem Fleckiem (Phoenix), nieudanym komikiem, który oszalał i wypełnił zbrodnią i chaosem życie miasta Gotham.

Zainspirowany filmami Martina Scorsese: "Taksówkarzem", "Wściekłym bykiem" i "Królem komedii", Phillips napisał scenariusz wspólnie ze Scottem Silverem. Początkowo, na wczesnym etapie produkcji był w nią zaangażowany sam Scorsese, lecz musiał opuścić projekt z powodu innych obowiązków. W obsadzie do Phoenixa dołączą Robert De Niro, Zazie Beetz i Frances Conroy.

Kinowa premiera "Jokera" w kategorii R odbędzie się 4 października!

Źrodło: Indiewire

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan

Czyli co? Joker nie będzie już tylko antagonistą dla Batmana, lecz stanie się postacią z pierwszego planu, a w dodatku głównym bohaterem? ;)
Szykuje się naprawdę rewolucja w tej historii, wielkie zmiany czekają Gotham, hehe.            

Proszę czekać…