Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Nie będzie serialu o ikonicznych złoczyńcach z bajek Disneya! 0

Disney jeszcze przed uruchomieniem swojej nowej platformy streamingowej Disney + ogłosił, że zrezygnował z produkcji jednego z seriali, a mianowicie 'Book of Enchantment'.

Projekt ten oparty miał być na serii książek Sereny Valentino i skupiać się na złoczyńcach znanych z bajek Disneya, tj. Cruella De Mon, Urszula, Hades, Królowa Kier, Maleficenta ze Śpiącej królewny, Matka Gothel czy Skaza. Ukazujące się od 2009 roku książki zagłębiają się w historię tych złych postaci, ale opisują także bajkę z ich perspektywy.

Za porzucony projekt odpowiadać mieli Steve Pearlman i Michael Seitzman. Jego produkcja miała rozpocząć się dopiero w przyszłym roku, jednak już od ponad trzech miesięcy scenarzyści w pocie czoła pracowali nad tym projektem. Powodem rezygnacji rzekomo jest niedogadanie się pod względem artystycznym, a dokładnie tym w jakim tonie utrzymana ma być całość. Zarząd platformy Disneya uznał, iż całość może wyjść o wiele mroczniejsza niż zakładano. Producenci zaakceptowali decyzję platformy, ponieważ nie chcą tworzyć czegoś z czego nie byliby do końca zadowoleni. Możliwe, że jeszcze kiedyś platforma zdecyduje się na ponowne przyjrzenie się temu projektowi. Jednak na ten czas został on definitywnie przekreślony.

Źrodło: screenrant

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…