Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Oficjalnie: Obi-Wan Kenobi bohaterem serialu Disneya 0

W trakcie D23 Expo oficjalnie potwierdzono realizację kolejnego serialu osadzonego w uniwersum "Gwiezdnych wojen". Fani sagi z pewnością będą zadowoleni, ponieważ Walt Disney zdecydował, że głównym bohaterem serii będzie Obi-Wan Kenobi.

To nie koniec świetnych informacji. Serial nie tylko skupi się na kultowych bohaterze, ale zagra go także ulubieniec fanów, czyli Ewan McGregor, który miał okazję zagrać Obi-Wana Kenobiego w prequel trylogii. Osoby kochające uniwersum "Gwiezdnych wojen" od lat domagali się filmu kinowego, w którym fabuła skupiłaby się na mentorze Anakina Skywalkera. Cóż, filmu nie będzie, ale będzie za to serial.

Na razie produkcja nie posiada tytułu, ale można bezpiecznie założyć, że będzie się on obracał w podobnych klimatach co film o przygodach Hana Solo. Co byście powiedzieli na "Obi-Wan: A Star Wars Story"?

Szefowa LucasFilm Kathleen Kennedy potwierdziła, że studio posiada już scenariusze wszystkich odcinków, a prace na planie zdjęciowym serialu mają wystartować w 2020 roku. Nie wyjawiono niestety nazwiska człowieka, który będzie showrunnerem.

Tym samym serial o Obi-Wanie Kenobim dołącza do dwóch serialowych produkcji, które niebawem zawitają na platformie Disney+ – The Mandalorian oraz Cassian Andor.

Źrodło: The Playlist

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Ishiro

Zapomnieliście wspomnieć, że akcja toczyć się będzie między III a IV epizodem. Boje się że szykuje się coś w stylu stary Obi nic nie robi.

LakiLou

Świetna wiadomość :)

Proszę czekać…