Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ranking: Najlepsze premiery sierpnia wg portalu FilmKrytyk 0

Która z sierpniowych premier została najwyżej oceniona przez rodzimych krytyków i recenzentów? Z pomocą przychodzi portal FilmKrytyk, na którym możemy sprawdzić takie informacje. Poniżej znajdziecie ranking pięciu najlepiej ocenionych filmów minionego miesiąca.

Zanim przejdziemy do przedstawienia zestawienia, chciałem tylko dodać, że w rankingu mogły znaleźć się tytuły, które mają co najmniej trzy recenzje na portalu. W przypadku, gdy ocena poszczególnych filmów jest taka sama, decyduje ilość pozytywnych recenzji. Zaczynamy!

MIEJSCE 5: Żeglarki

Podczas seansu jest intensywnie, wybuchowo, dokument wzburzony jak fale na wodzie będący jednocześnie imponującym, nienachalnym świadectwem samostanowienia kobiet o sobie.

FDB, Bernadetta Trusewicz

"Maiden" to idealny seans dla poszukujących czystej motywacji, niezależnie od wieku i płci. Dynamicznym montażem i prawdziwością historii potrafi zarazem podbić tętno, jak i zakręcić łzą w oku.

Esensja, Kamil Witek

Trzeba poznać tę historię i potem – wziąć przykład z Tracy i realizować swoje marzenia, niezależnie od tego, jak dzikie i szalone by one nie były!

Interia, Dagmara Romanowska

MIEJSCE 4: Opowieść o trzech siostrach

To opowieść o szerszej panoramie, bo dotykająca kryzysu tożsamości w przypadku obu płci w obliczu podejmowania ważnych decyzji i odpowiedzialności za nie z poczucia obowiązku dyktowanego przez miejsce życia.

FDB, Bernadetta Trusewicz

Wielkomiejski brak zrozumienia dla desperackiej wręcz próby walki mieszkańców prowincji o lepszą przyszłość dla siebie i swoich dzieci , jest smutny i w dłuższej perspektywie tragiczny w skutkach.

Interia, Martyna Olszowska

Alper stworzył nie tylko piękną baśń mieniącą się anatolijskim folklorem, ale zdołał zmieścić w niej aktualne zawsze i wszędzie prawdy o stosunkach między płciami, pokoleniami i klasami społecznymi.

FilmWeb, Adam Kruk

MIEJSCE 3: Pewnego razu… w Hollywood

Film nie fałszuje ani razu, bo jest zrobiony od serca. Niestety to kartka z nieprzewidywalnej i energicznej podróży, ale bez unikalnych treści na odwrocie.

FDB, Bernadetta Trusewicz

Po lekkiej zadyszce, której owocem stała się kręcona niemalże na autopilocie „Nienawistna ósemka”, jeden z największych reżyserów wszech czasów powraca. I to w jakim stylu!

Esensja, Piotr Nyga

"Pewnego razu… w Hollywood" może być traktowane jako opowieść o końcu niewinności, świadectwo wiary w nieśmiertelność kina, albo oznaka strachu przed stępiającą reżyserski pazur starością.

FilmWeb, Michał Walkiewicz

MIEJSCE 2: Piranie

Piranie potrafią kąsać, ale ktoś musiał je wcześniej rozsmakować w krwi.

Bliżej ekranu, Michał Piepiórka

"La paranza dei bambini" ogląda się z wypiekami na twarzy, to dzięki unikaniu interwencyjnego zadęcia, potępiania czy roztkliwiania się nad losem "wykluczonych".

FilmWeb, Adam Kruk

"Piranie" to mocne, przerażające i angażujące kino. Juniorska "Gomorra" przejmuje Neapol.

Telemagazyn, Krzysztof Połaski

MIEJSCE 1: Toy Story 4

To wspaniały, trzymający w napięciu, wzruszający i mądry film dla całej rodziny. Bez wątpienia jeden z najlepszych tytułów tego roku.

Movies Room, Radek Folta

Czwarta część "Toy Story" pułapu zwłaszcza pierwszej i trzeciej części raczej nie przeskoczy, ale to wciąż niebotycznie wysoki poziom kina animowanego, w którym liczy się nie tylko to, co cieszy oko, ale i trafia do naszych uszu.

kino.trojmiasto.pl, Tomasz Zacharczuk

"Toy Story 4" to po trosze melodramat, komedia i awanturnicze kino akcji. Hymn na cześć przyjaźni, opowieść o terapeutycznej sile dziecięcych zabawek, a zarazem roztapiający serce film o pragnieniu bycia kochanym i potrzebnym.

FilmWeb, Łukasz Muszyński

Źrodło: FilmKrytyk

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…