Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

BOŻE CIAŁO triumfuje na Festiwalu w Wenecji! 0

Najnowszy film Jana Komasy podwójnie nagrodzony w konkursie Giornate degli Autori w Wenecji! Boże Ciało wyjeżdża z Festiwalu z nagrodami Europa Cinemas Label i Inclusive Award Edipo Re.

Europa Cinemas Label przyznawana jest od 2003 roku na pięciu najważniejszych europejskich festiwalach: Berlinale, Cannes, Karlowych Warach, Locarno i w Wenecji. Ma na celu wsparcie promocji i międzynarodowej dystrybucji zwycięskich filmów poprzez mobilizację mediów, eksporterów i dystrybutorów. Tylko w 2016 roku Europa Cinemas umożliwiła 371 sieciom kinowym zwiększenie liczby pokazów europejskich filmów – dzięki staraniom organizacji filmy te obejrzało ponad 600 tysięcy widzów. Inclusive Award Edipo Re przyznawana jest filmom, które niosą humanistyczne wartości.

Boże Ciało już po oficjalnej premierze spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem. Pokaz zakończył się owacją na stojąco, a zagraniczne media zalały pozytywne opinie. Poniżej przytaczamy niektóre z nich. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji otworzył światowe tournée Bożego Ciała. Najnowszy film Jana Komasy zostanie także zaprezentowany w sekcji Contemporary World Cinema w ramach Festiwalu Filmowego w Toronto – największej i najważniejszej imprezie tego typu w Ameryce Północnej. Azjatycka premiera obrazu odbędzie się natomiast na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan w Korei Południowej. Boże Ciało zobaczyć będzie można również podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie wśród 18 innych produkcji powalczy o najważniejsze polskie nagrody filmowe – Złote Lwy. Do kin w całej Polsce trafi 11 października.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

ZSGifMan

Sądząc po nagrodach i powadze z jaką są one nadawane, to raczej nie będzie komedia, tylko jakiś dramat obyczajowy. Swoją droga to bardzo interesująca historia, sam jestem ciekaw jak to zostanie w filmie pokazane, wydawało mi się, że nieco ironicznie i śmiesznie, ale chyba będzie śmiertelnie poważnie…?                

Bernadetta_Trusewicz ZSGifMan

@ZSGifMan No właśnie staram się unikać recenzji, by nie przyjść już podprogowo do kina z opinią przed seansem, ale zastanawiam się, w którą stronę to podazy. Może to być absurd i obłęd oraz komizm niewykluczajacy się z poważnym studium o duchowości. Przebrany ksiądz może nie imitowac moralności, dobrodusznosci i misyjnosci w przeciwieństwie do niejednego "legalnego". ;)

ZSGifMan Bernadetta_Trusewicz

@Bernadetta_Trusewicz Nie chcę sobie spojlerować, więc nie drążyłem tematu co, jak i dlaczego. Film jest (podobno) na faktach, więc jakieś takowe muszą być w sieci i jeżeli zakończenie tej historii nie było w rzeczywistości tragiczne (w jakimś sensie), to taka sytuacja sama w sobie, gdy pojawia się 'przebierany' ksiądz, jest komiczna na samym starcie, a jak to będzie – zobaczymy ;)      

Bernadetta_Trusewicz ZSGifMan

@ZSGifMan Już w październiku! Oczywiście robimy wszystko co w naszej mocy, żeby bez spojlerów of kors :D móc wcześniej zracjonalizować swoje emocje, czy jak kto woli, po prostu – napisać recenzję! Ja nie miałam powodu po nierównym, dosyć histerycznym, ale tutaj jest taryfa ulgowa, bo to debiut "Sali Samobójców" i chcącym być prawdziwszym od rzeczywistości filmem i bez żadnego ciężaru POPhistorią "Miasto 44" (naprawdę ograniczam się w "ale" wobec tego filmu, a mam je od pierwszej do ostatniej sekundy), by ślinić się na nowy film pana Komasy, ale przed tymi nagrodami i po, ktoś Mi co chwile szepcze na ucho, że jest na co czekać! :)

ZSGifMan Bernadetta_Trusewicz

@Bernadetta_Trusewicz Nie wiem czy obejrzę ten film tak od ręki, mam na myśli sam październik, listopad zapewne też, ale na pewno jak Ty zobaczysz pierwsza (co wysoce prawdopodobne;) to jak zawsze z miłą chęcią przeczytam wrażenia i opinie :)      

Proszę czekać…