Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

''The Lighthouse'' - nowy zwiastun klimatycznego horroru 1

A24 zaprezentowało właśnie drugi zwiastun wyczekiwanego horroru The Lighthouse. Jest to nowa produkcji wyreżyserowana przez twórcę świetnie przyjętego filmu Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii. Serdecznie zachęcamy do oglądania i komentowania zapowiedzi.

Scenariusz do filmu powstał we współpracy Roberta Eggersa i Maxa Eggersa. Całość została nakręcona na taśmie 35mm i będzie czarno-białym horrorem fantasy. Akcja filmu będzie rozgrywała się w roku 1890 w Nowej Szkocji i skupi się na losach dwójki latarników.

W role główne wcielają się Robert Pattinson i Willem Dafoe. Światowa premiera The Lighthouse miała miejsce na 72. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Produkcja będzie prezentowała również na tegorocznym Toronto International Film Festival.

Film do amerykańskich kin wejdzie 18 października.

Źrodło: A24

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Spiff

Zapowiada się ciekawie – zresztą u mnie każdy film, gdzie mamy motyw latarni, to istny must watch :-)

ZSGifMan

_Całość została nakręcona na taśmie 35mm i będzie czarno-białym horrorem fantasy. _
ŁOŁ! Ale klimat! To kręci się jeszcze na czymś takim? ;) Ciągle tylko się słyszy o tych cyfryzacjach i komputerach, ale mnie od razu i z miejsca nurtuje jedno wielkie pytanie: co z tego, że oni nakręcą ten film na tradycyjnej taśmie jak i tak praktycznie żadne kino tego z niej nie puści?! Ja mój ostatni film z taśmy w kinie oglądałem w 2000 roku, więc ciekawe gdzie jest taka możliwość po dziś dzień?      

Proszę czekać…