Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Reżyser potwierdza: Nie będzie spotkania ''Jokera'' z ''The Batman'' 0

Joker odniósł wielki sukces artystyczny na festiwalu filmowym w Wenecji, z którego wyjechał ze Złotym Lwem. Produkcja będzie również sukcesem kasowym, o czym świadczą znakomite prognozy. Film będący genezą jednego z najbardziej kultowych złoczyńców w popkulturze jest na ustach wszystkich.

Oczywiście fani zastanawiają się czy Joker wykreowany na ekranie przez Joaquina Phoenixa ma szansę kiedykolwiek spotkać Batmana. Sporo mówiło się nawet na temat ewentualnego crossovera pomiędzy Jokerem, a The Batman. Sukces artystyczny i spodziewany sukces kasowy filmu zrobiły swoje. Niestety mamy złe wieści dla ludzi, którzy oczekują właśnie pójścia w tym kierunku.

Reżyser filmu Joker, Todd Phillips udzielił wywiadu, w którym powiedział, że nie ma na to szans. Twórca twierdzi jednak, że w Stanach Zjednoczonych powstało tak wiele komiksów, które mogą posłużyć jako materiał do zrealizowania filmowej wariacji na temat danej postaci. Jedną z nich jest właśnie Książę Zbrodni. Po sukcesie Jokera wytwórnia Warner Bros. Pictures zdecyduje się może na inne mniej oczywiste projekty? Jak na przykład "Justice League Dark"?

Joker w kolejnych tygodniach będzie walczył o kolejne ważne festiwalowe nagrody. Produkcja będzie pokazywana dzisiaj oraz jutro na Festiwalu Filmowym w Toronto. Premiera filmu w polskich kinach już 4 października.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Wojtek_K

Pani Agnieszka Holland nie zwalnia tempa, dla mnie to najlepsza polska reżyserka (ze wszystkich reżyserek i reżyserów), której filmy podnoszą znacząco poziom polskiej kinematografii. Ten film, sądząc po tematyce, wywoła mnóstwo komentarzy, może będzie wokół niego jakaś głębsza dyskusja. Liczę na to.

Bercik022 Wojtek_K

@Wojtek_K nie ten temat, aż 10 razy sprawdzałem czy mnie też się nie pomyliło

PolepioneKadry Bercik022

@Bercik022 Hehe. Wojtek zastosował skrót myślowy. Joker w Wenecji zgarnął Złotego, a nowy film Holland Srebrnego Lwa. Stąd wpis Wojtka o jej filmie ;-)

Proszę czekać…