Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zwiastun ''Obywatela Jonesa'' - nowego filmu Agnieszki Holland 1

James Norton jako nieustraszony dziennikarz na tropie wielkiej tajemnicy w zwiastunie Obywatela Jonesa. Nowy film Agnieszki Holland w kinach od 25 października.

fot. Robert Palka

Dziennikarz, który nie dał się uciszyć i pomimo zagrożenia nie spoczął, póki nie odkrył tajemnicy o kilku milionach straconych istnień. Gareth Jones, tytułowy bohater najnowszego filmu Agnieszki Holland, to bohater, który postanowił przedstawić światu jedną z najstraszniejszych stalinowskich zbrodni. W 1933 roku wyruszył do Związku Radzieckiego, by opowiedzieć o trwającej modernizacji kraju. Dowiedział się jednak, że za kulisami ekonomicznych i gospodarczych sowieckich sukcesów stała wielka tragedia, w wyniku której z głodu zmarły tysiące ludzi. Jones dotarł na Ukrainę i opisał horror, konsekwentnie ignorowany przez zachodnich dziennikarzy.

W zwiastunie filmu widzimy Jamesa Nortona w roli nieustraszonego dziennikarza, który nie cofnie się przed niczym, by odkryć wstrząsającą prawdę o ludobójstwie. Obywatel Jones, prezentowany do tej pory na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych Berlinale i Nowe Horyzonty, jest jedną z dziewiętnastu produkcji, które znalazły się w Konkursie Głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie powalczy o najważniejsze polskie nagrody filmowe – Złote Lwy.

Obywatel Jones w kinach od 25 października.

Źrodło: Kino Świat

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

MikiEr

dobrze bo mam wrażenie, że wydarzenia z lat 30. ubiegłego wieku nie do końca zostały wyjaśnione

IgnasKun MikiEr

@MikiEr warto podkreślić, że są to wydarzenia, które mocno rezonują dziś

MikiEr IgnasKun

@IgnasKun o to chyba reżyserce chodziło, też to zauważam

basix3

Temat idealny. O tym trzeba mówić głośno, bo najczęściej zostaje to jedynie 'wspomniane' podczas wykładów, na lekcjach w szkole lub zwykłych rozmowach między ludźmi. Fragmenty, które można zobaczyć w internecie pokazują, że po raz kolejny Holland jest na światowym poziomie.

Majka69

Myślę, że ten temat już dawno potrzebował wyjaśnienia, mam nadzieję że pani Holland przedstawiła to tak obiektywnie, jak się da

Proszę czekać…