Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

''Proceder'' - zwiastun filmu o Tomaszu Chadzie 0

Proceder zapowiadany jako filmowe wydarzenie tej jesieni, pokazuje świat rapu bez cenzury i bez lukru. Prawdziwa historia Tomka Chady – rapera z duszą poety, zachwyciła selekcjonerów już trzech festiwali. We wrześniu Proceder powalczy o Złote Lwy podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni.

fot. Wojciech Węgrzyn

Żył aż do bólu. Zginął młodo, zostawiając po sobie przejmujące teksty oraz rzeszę fanów. Tomasz Chada, bo o nim mowa, był chłopakiem z blokowisk, z duszą poety i jednocześnie z darem do wpadania w poważne kłopoty. Wyróżniał się niecodziennym poczuciem humoru, ogromną wrażliwością i otwartym sercem, bo pomagał wielu osobom, nie robiąc wokół tego medialnego szumu. Część dochodów z biletów z filmu Proceder, który wchodzi do kin 15 listopada, zostanie przekazana Stowarzyszeniu Prometeus, które Chada wspierał za życia.

"Proceder" jest filmem o ludziach, którzy bardzo są spragnieni miłości, uczucia i poczucia bezpieczeństwa, ale niestety nie udaje im się tego w życiu doświadczyć.

tak o filmie mówi Małgorzata Kożuchowska, która wcieliła się w filmie w rolę Łysej – szefowej gangu, przez którą Chada wpada w poważne kłopoty

W filmie obok lubianych polskich aktorów, m.in.: Piotra Witkowskiego, Antoniego Pawlickiego, Agnieszki Więdłochy, Jana Frycza, Krzysztofa Kowalewskiego i Małgorzaty Kożuchowskiej, wystąpili również raperzy: Kali, Zbuku i Vienio.

Film wyreżyserował Michał Węgrzyn, a autorem zdjęć jest Wojciech Węgrzyn. W kinach Proceder będzie można obejrzeć już od 15 listopada.

Źrodło: Dystrybucja Mówi Serwis

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…