Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Karnety na 10. American Film Festival już w sprzedaży! W programie m.in. Luce z gwiazdorską obsadą! 0

Od 5 do 11 listopada we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty będzie można doświadczyć wszystkich stanów kina w ramach jubileuszowej edycji American Film Festival. Dziś rozpoczyna się sprzedaż karnetów, akredytacji medialnych i branżowych. Pełen program wydarzenia zostanie opublikowany 22 października.

Hity festiwali w programie 10. AFF

W programie tegorocznej odsłony American Film Festival znajdzie się Luce, jeden z przebojów festiwalu Sundance. Film w reżyserii Juliusa Onaha trzyma w napięciu niczym rasowy thriller i stawia nieoczywiste pytania o kwestie napięć klasowych, wychowania i poprawności politycznej. W rolach głównych zobaczymy plejadę gwiazd – m.in. nagrodzoną Oscarem Octavię Spencer (Służące), dwukrotnie nominowaną do Oscara Naomi Watts oraz Tima Rotha (sławę przyniosły mu role w filmach Quentina TarantinoWściekłe psy i Pulp Fiction). Para zamożnych Amerykanów adoptuje byłego dziecięcego bojownika z Erytrei (brawurowa rola Kelvina Harrisona Jr.). Luce wydaje się idealnie wpasowywać w „amerykański sen” – zdobywa serca rówieśników i zostaje gwiazdą szkoły. Demony przeszłości nie pozwalają jednak o sobie zapomnieć.

W programie festiwalu znajdą się także m.in.: Honey Boy – film powstały według scenariusza Shii LaBeoufa i wyreżyserowany przez Almę Har’el, Brittany Runs a Marathon w reżyserii Paula Downsa Colaizzo, satyra na amerykański kult zdrowego ciała, a także przewrotny The Sound of Silence Michaela Tyburskiego, z Peterem Saarsgardem w roli głównej.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…