filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

David E. Kelley i Jack Bender w adaptacji 'The Institute' Stephena Kinga 0

Ledwo co nowa powieść Stephena Kinga trafiła na sklepowe półki, a już powstają plany dotyczące przekształcenia jej w serial telewizyjny. Spyglass Media Group ogłosiło, że adaptacją i produkcją wykonawczą serii zajmie się zwycięzca nagrody Emmy David E. Kelley ("Wielkie kłamstewka"), a za kamerą stanie Jack Bender ("Lost: Zagubieni").

"The Institute" koncentruje się na młodym chłopcu, posiadającym niezwykłe zdolności, który wraz z kilkorgiem innych dzieci zostaje uwięziony przez grupę dorosłych w celu pozyskaniu ich mocy.

Kelley’owi i Benderowi adaptowanie powieści Kinga nie jest obce. Duet opracował i wyreżyserował, dobrze przyjęty przez widzów, "Mr. Mercedes"- dramat kryminalny oparty na trylogii powieści kultowego pisarza. Premiera trzeciego sezonu "Mr. Mercedes" odbyła się wczoraj!

Jestem podekscytowany pracą ze Spyglass Media i nie mogę nacieszyć się tym, że zaczniemy od nowej niezwykłej książki Stephena Kinga "The Institute". Kontynuacja współpracy z Davidem Kelley’em doda tylko blasku całej produkcji.

powiedzial Jack Bender

"Institute" będzie najnowszym z wielu dzieł Kinga, które otrzymały adaptację telewizyjną lub filmową. Twórcy filmów i seriali pracowali z materiałami artysty od dziesięcioleci, a niektóre z najbardziej znanych filmów, w tym "Lśnienie" i "Skazani na Shawshank", do dziś górują w kinowych rankingach.
Ostatnie kilka lat było szczególnie atrakcyjne dla fanów jego twórczości ze względu na "To" z 2017 roku, który otrzymał znakomite recenzje i stał się najlepiej sprzedającym się horrorem wszech czasów oraz jego kontynuację "To: Rozdział 2", która trafiła na ekrany kin w zeszłym tygodniu.

Nie wiadomo, kiedy i gdzie będzie miała miejsce premiera telewizyjnej adaptacji "The Institute", ale oczywiste jest to, że szum wokół adaptacji mistrza grozy nie zanika. "In The Tall Grass" i "Doctor Sen" ukażą się jeszcze w tym roku, a trzy miniseriale telewizyjne w kolejnym. Należą do nich "Lisey’s Story" od Apple TV +, "The Outsider" od HBO oraz "Bastion", który będzie miał premierę w CBS All Access.

Źrodło: Indiewire

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…