Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Badania nie kłamią: 8. sezon Gry o tron jednak spodobał się widzom! 0

Gra o tron dobiegła końca. Sieć zawrzała. W gąszczu negatywnych opinii trudno było znaleźć chociaż jeden pozytywny głos na temat 8. sezonu. Teraz okazało się, finał serialu HBO nie spotkał się z tak złym przyjęciem, jak mogło nam się to wydawać na pierwszy rzut oka.

Oczekiwania wobec zakończenia Gry o tron były olbrzymie. Niestety, przedstawiciele HBO po macoszemu potraktowali większość kluczowych wątków w serialu. Bohaterowie przechodzili gwałtowną przemianę albo bez żadnych racjonalnych powodów popełniali stare błędy. Ostateczne starcie z armią Nocnego Króla było nieczytelne ze względu na źle podjęte decyzje techniczne. Podobnych mankamentów można wymieniać wiele.

Widzowie nie mieli litości dla twórców serialu. Sieć wypełniła się negatywnymi komentarzami na temat 8. sezonu. Badania platformy YouGov udowodniły jednak, że malkontenci Gry o tron zakrzyczeli pozytywne opinie widzów.

8. sezon serialu HBO podobał się widzom na całym świecie!

Gra o tron otrzymała w tym roku aż 32 nominacje do nagrody Emmy. Tym samym padł rekord serialu, ustanowiony w poprzednich latach. Czy 8. sezon był zatem aż tak zły? Przedstawiciele YouGov postanowili to sprawdzić. Przez trzy pierwsze dni sierpnia przeprowadzono ankietę na 2 475 amerykańskich respondentach. Wynik zaskakuje!

  • 52% ankietowanych uważa finałowy sezon Gry o tron za dobry;
  • 41% ankietowanych negatywnie odnosi się do 8. sezonu;
  • 7% ankietowanych zadeklarowało neutralne podejście do tematu.

Dlaczego badania wykazały wynik na korzyść Gry o tron?

Warto wspomnieć, że tylko 18% respondentów zobaczyła każdy odcinek finałowego sezonu. Z drugiej strony ilość ankietowanych osób stanowi mały odsetek wszystkich widzów, którzy na przełomie kwietnia i maja śledzili ostatnie epizody walki o tron Westeros.

Jak wam podobało się zakończenie Gry o tron? Piszcie w komentarzach.

Obecnie HBO przygotowuje spin-off popularnego serialu fantasy.

Fabuła spin-offu osadzona zostanie 5000 lat przed wydarzeniami z Gry o tron. Westeros skrywa jeszcze wiele niewyjaśnionych tajemnic. Serial będzie kroniką upadku Złotej Ery Bohaterów, opowieścią o najczarniejszej godzinie. Poznamy w nim prawdziwą genezę Białych Wędrowców. Twórcy ujawnią też sekrety Wschodu i legendarnych Starków.

W roli głównej obsadzono Naomi Watts.

Serial nie ma jeszcze tytułu. Nie znamy również jego daty premiery.

Źrodło: digitaltrends.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

PolepioneKadry

Czyli z niecałych 2,5 tysiąca pytanych osób jakieś 490 faktycznie obejrzało sezon :-D Jak można reklamować tak niepoważne badania/ankiety i dopisywać do tej reklamy idiotyczny artykuł? Końcowa część newsa jest na poziomie 5 latka – tak właśnie tłumaczyłbyś dziecku rzeczy oczywiste dla każdego powyżej 15 lat. Wstyd Panie Kornelu

Proszę czekać…