filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Jordan Peele otrzyma nagrodę BAFTA LA Britannia Award za najlepszą reżyserię 0

Jordan Peele został wybrany przez Brytyjską Akademię Filmową, laureatem nagrody "John Schlessinger Britannia Award" za doskonałość w reżyserii. Twórca "To my" i "Uciekaj" został doceniony za istotny społeczny wkład w gatunek, jakim jest horror. Zostanie on uhonorowany podczas Brittania Awards, 25 października w Beverly Hilton Hotel w Los Angeles.

Jak już wcześniej ogłoszono, pozostali laureaci to Jane Fonda, która otrzyma Nagrodę "Stanley Kubrick Britannia Award" za "doskonałość w filmie", Jackie Chan nagrodę "Albert R. Broccoli Britannia Award" za "wkład w ogólnoświatową rozrywkę", a Steve Coogan natomiast zostanie uhonorowany nagrodą "Charlie Chaplin Britannia Award" za "doskonałość w komedii".

Jordan Peele osiągnął rekordowy sukces i uznanie krytyków dzięki swojej ciężkiej pracy, która przesuwa granice i rzuca światło na historie o ważnym wydźwięku i przesłaniu społecznym. Jego kreatywne historie, castingi i odważny styl twórczy przywołują ducha niezależności, uczciwości i zaangażowania w doskonałość Johna Schlesingera. Mamy zaszczyt świętować uhonorowanie talentu Jordana podczas tegorocznej ceremonii.

powiedział Chantal Rickards, dyrektor generalny BAFTA w Los Angeles

BAFTA LA to największe wydarzenie BAFTA poza granicami UK!

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…