filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Premiera 'Czarownicy 2' odbędzie się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rzymie 0

"Czarownica 2" od Disneya będzie mieć swoją europejską premierę w Rzymie, 7 października, jako specjalne wydarzenie w jednym z nurtów pobocznych festiwalu, które będzie pierwszą międzynarodową projekcją filmu, goszczącą dwie główne gwiazdy- Angelinę Jolie oraz Michelle Pfeiffer.

Długo oczekiwana kontynuacja "Czarownicy" zostanie pokazana podczas gali otwierającej niezależną odnogę festiwalu w Rzymie o nazwie "Alice in the City", która działa równolegle z festiwalem głównym, od 17 do 27 października.

Zanim film trafi do amerykańskich kin, ukaże się on na kilku europejskich rynkach. Zostanie wydany m.in we Francji 16 października, a we Włoszech, Niemczech i Rosji dzień później. Wielka Brytania i Hiszpania wypuszczą film tego samego dnia, co USA.

W "Czarownicy 2" Jolie powtórzy swoją rolę nikczemnej czarownicy Maleficent. W obsadzie znaleźli się także Elle Fanning, Sam Riley, Imelda Staunton, Juno Temple i Lesley Manville, którzy pojawili się już w pierwszej części, a także nowe nazwiska takie jak Michelle Pfeiffer, Ed Skrein, Harris Dickinson i Chiwetel Ejiofor.

Joachim Rønning ("Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara") wyreżyseruje film na podstawie scenariusza Lindy Woolverton, Micaha Fitzermana-Blue i Noah Harpstera.

"Czarownica" okazała się wielkim hitem kasowym w 2014 roku. Uzyskała dochód w wydokości 758,5 miliona dolarów na całym świecie przy własnym budżecie równym 180 milionów dolarów.

Amerykańska premiera "Czarownicy 2" odbędzie się podczas uroczystej gali z czerwonym dywanem w Los Angeles pod koniec września, zaraz przed premierą kinową 18 października.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…