Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Fantastyczne przyjęcie nowego filmu ''The Other Lamb'' na Festiwalu w Toronto 0

Thriller The Other Lamb świetnie przyjęty na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto! Międzynarodowa krytyka zachwycona dziełem Małgorzaty Szumowskiej.

fot. Patrick Redmond

The Other Lamb – najnowsze dzieło Małgorzaty Szumowskiej – zaliczyło spektakularny debiut podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Amerykańska premiera filmu spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki. Zagraniczne media podkreślają, że "warsztat Szumowskiej i piękne niepokojące obrazy filmu wzmacniają jej reputację reżyserskiej wizjonerki" (Screen Daily). Portal Awards Watch określił ją mianem "jednej z najciekawszych reżyserek na świecie". Dziennikarze porównują klimat filmu do dzieł Larsa von Triera i nagradzanego serialu Opowieść Podręcznej. Międzynarodowa prasa chwali również surowe, mroczne zdjęcia autorstwa Michała Englerta i klimatyczną muzykę Pawła Mykietyna i Rafaela Leloupa.

Wizjonerska opowieść. Idealnie pomiędzy "Opowieścią Podręcznej", a dogmatycznym horrorem

Deborah Young, Hollywood Reporter

Niezaprzeczalna uczta dla zmysłów. Jeden z najpiękniejszych wizualnie i najbardziej klimatycznych filmów roku

Mina Takla, Awards Watch

Oczaruje widzów i krytyków

Dennis Harvey, Variety

Prawdziwy horror o toksycznej męskości i nadużywaniu władzy. Szumowska jest reżyserską wizjonerką

Allan Hunter, Screen Daily

Toronto otwiera festiwalowe tournée produkcji – film został zakwalifikowany do Konkursu Głównego Festiwalu Filmowego w San Sebastián oraz do prestiżowego BFI London Film Festival w Wielkiej Brytanii, gdzie w 2013 roku główną nagrodę otrzymał Paweł Pawlikowski za oscarową Idę.

The Other Lamb to historia Selah (Raffey Cassidy) – młodej dziewczyny, wychowanej w kulcie, któremu przewodzi tajemniczy Shepherd (Michiel Huisman). Będąc oddaną wyznawczynią, Selah dostępuje zaszczytu uczestnictwa w świętym rytuale. W jego trakcie doświadcza wstrząsającego i mistycznego przeżycia. Zaczyna mieć wizje, które nie tylko poddają w wątpliwość otaczającą ją rzeczywistość, ale również wszystkie dotychczasowe nauki Shepherda.

Źrodło: Kino Świat

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…