Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Jeden z prequeli ''Gry o tron'' opowie o Targaryenach 1

Stacja HBO przygotowuje się do zamówienia kolejnej produkcji osadzonej w uniwersum "Pieśni lodu i ognia". Z najnowszych informacji wynika, że serial skupi się na rodzie Targaryenów.

Jak donosi The Hollywood Reporter akcja serialu zostanie osadzona 300 lat przed wydarzeniami znanymi z Gry o tron i skupi się na losach rodu Targaryenów. Prequel będzie czerpał przede wszystkim z książki opublikowanej w zeszłym roku, która nosi tytuł "Ogień i krew" – jej autorem jest oczywiście George R.R. Martin. Została ona napisana w formie królewskiej kroniki i opowiada o losach rodziny Targaryenów, począwszy od podboju Westeros przez Aegona I Zdobywcę.

Według źródeł stacja HBO jest bliska zamówienia odcinka pilotowego. Scenariuszem mają zająć się wspomniany George R.R. Martin oraz Ryan Condal, który jest między innymi współtwórcą serialu Colony.

Prequel o Targaryenach nie jest oczywiście jedynym planowanym projektem, który zostanie osadzony w świecie Gry o tron. Aktualnie trwają już prace nad pierwszym ze spin-offów, który również cofnie się w czasie i opowie nam o wydarzeniach sprzed 5000 lat. Gwiazdą serii będzie Naomi Watts.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…