Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

''Boże Ciało'' polskim kandydatem do Oscara 0

Polska dokonała wyboru swojego reprezentanta w walce o tegorocznego Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego. Zdecydowano, że polskim kandydatem będzie nowe dzieło Jana Komasy – Boże Ciało.

Foto: Andrzej Wencel © Aurum Film

Członkowie polskiej komisji oscarowej zdecydowali, że Boże Ciało będzie reprezentowało Polskę w walce o przyszłorocznego Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Wybór dzieła Jana Komasy wydaje się być całkiem sensowny z racji świetnych recenzji napływających z zagranicznych festiwali. Na festiwalu w Wenecji film otrzymał nagrody Europa Cinemas Label i Inclusive Award Edipo Re.

Boże Ciało to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii.

92. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej będzie miała miejsce 9 lutego 2020 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Adamus0101

Vega to się pewnie pochlasta, że jego "Politykę" pominęli.

Proszę czekać…