Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Rosamund Pike jako Maria Curie-Skłodowska w zwiastunie ''Radioactive'' 1

W sieci pojawił się teaserowy zwiastun filmu Radioactive, który opowiada historię wybitnej Polki – Marii Curie-Skłodowskiej. W rolę główną wciela się nominowana do Oscara Rosamunda Pike.

W obsadzie aktorskiej oprócz Rosamundy Pike są również Sam Riley (w roli męża Pierre’a Curie), Anya Taylor-Joy (zagra postać o imieniu Irene, córkę wybitnych naukowców), Aneurin Barnard, Simon Russell Beale oraz Jonathan Aris. Za reżyserie filmu odpowiada Marjane Satrapi, czyli twórczyni, która w 2008 roku otrzymała nominację do Oscara za film animowany Persepolis.

Scenariusz do filmu powstał w oparciu o powieść "Radioactive: Marie & Pierre Curie: A Tale of Love and Fallout" autorstwa Lauren Redniss – jego autorem jest Jack Thorne (to on współpracował przy skrypcie filmu Cudowny chłopak).

Radioactive opowiada historie Marii Curie-Skłodowskiej – genialnej polskiej chemiczki, która otrzymała dwie Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki (wraz z mężem Pierre’em Curie i z Henrim Becquerelem za badania nad zjawiskiem promieniotwórczości) oraz chemii (za odkrycie polonu i radu oraz wydzielenie czystego radu).

Oprócz teaserowego zwiastuna filmu prezentujemy Wam również plakat promujący produkcję:

Na razie nie jest znana dokładna data premiery kinowej filmu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Elizabeth_Linton

Kolejny film o MSC, lubię Rosamund Pike więc chętnie obejrzę.

Proszę czekać…