filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Animation IS Film Festival otworzył japoński 'Weathering with you' 0

Trzecia edycja Animation IS Film Festival wybrała "Weathering With You", jako film otwierający wydarzenie, które odbędzie się 18 października w TCL Chinese Theatre w Hollywood.

Weathering with you (2019)

Akcja "Weathering With You" rozgrywa się w Japonii podczas wyjątkowo deszczowych dni i opowiada historię chłopca ze szkoły średniej, który zaprzyjaźnia się z sierotą, posiadającą zdolności w manipulowaniu pogodą. Animacja został również wybrana jako zgłoszenie Japonii do kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy podczas 92. Gali Oscarowej. Reżyserem filmu jest Makoto Shinkai, a producentem Genki Kawamura.

Zwieńczeniem festiwalu (20 października) będzie francuski film "I Lost My Body" reżysera Jérémy'ego Clapina i producenta Marca du Pontavice'a. Animacja została wyświetlona również w sekcji Critics Week na Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie zdobyła główną nagrodę Nespresso Grand Prize.

Podczas festiwalu, zaprezentowanych zostanie 10 animowanych filmów fabularnych, rywalizujących o nagrodę główną, nagrodę specjalną od jury i nagrodę publiczności. Peter Debruge z Variety powróci jako przewodniczący jury AIF. Ponadto na festiwalu wyświetlone zostaną pokazy specjalne, retrospektywy, filmy krótkometrażowe, dyskusje panelowe, prezentacje "making of" i "behind the scenes".

We współpracy z miastem Annecy, cieszymy się, że możemy zaprezentować naszą trzecią już listę niesamowitych filmów animowanych z całego świata. Zakres kunsztu prezentowanego w tym roku publiczności w Los Angeles jest naprawdę niezwykły: od sławnych zwycięzców z Cannes, Wenecji i Annecy, przez ogromne megahity kasowe, aż po pięknie opowiedziane osobiste historie.

powiedział założyciel Gkids i AIF, Eric Beckman

KONKURS 2019

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…