Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Demoniczny klaun pokonuje grupę striptizerek z filmu ''Ślicznotki'' 0

W biurach Warner Bros. Pictures panują raczej mieszane uczucia. Demoniczny klaun Pennywise ponownie zameldował się na pierwszym miejscu weekendowego zestawienia, jednak produkcja Szczygieł, która jeszcze kilka tygodni temu była typowana na ważnego gracza w sezonie nagród zalicza potworny start w box office’e oraz zbiera fatalne recenzje.

Największą niespodzianką weekendu jest jednak znakomity start filmu Ślicznotki z Jennifer Lopez. Dla amerykańskiej gwiazdy jest to najlepsze otwarcie w karierze (z wyłączeniem filmów animowanych, w którym Lopez użyczała głosu postaciom). Co prawda produkcja o grupie striptizerek musiała uznać wyższość demonicznego klauna Pennywise’a z horroru To: Rozdział 2, to i tak wynik 33.2 mln dolarów przekracza wszystkie przedpremierowe prognozy.

Dla studia STX Entertainment jest to najlepsze otwarcie w historii. Pobity został poprzedni rekord, który należał do komedii Złe mamuśki (23.8 mln dolarów). Warto także odnotować, że budżet Ślicznotek to około 20 mln dolarów. Wszystko wskazuje na to, że produkcja będzie miała bardzo "długie nogi" – świetne recenzje oraz potencjalne walka o nagrody w sezonie oscarowym (mówi się nawet o nominacji dla Jennifer Lopez do Oscara) – dlatego też STX Entertainment może liczyć na spory sukces kasowy.

Jeśli chodzi o wspomniane Warner Bros. Pictures to na pewno należy wyróżnić To: Rozdział 2, które ponownie melduje się na szczycie zestawiania. Horror zaliczył spadek 55.3%, jednak pomimo tego pozwoliło to filmowi dorzucić do swojego konta 40.7 mln dolarów. Po dziesięciu dniach wyświetlania sequel filmu z 2017 roku ma na koncie ponad 150 mln dolarów. Na ten moment szacuje się, że produkcja zakończy swój żywot w amerykańskich kinach na kwocie 210-220 mln dolarów.

Na koniec powróćmy do filmu Szczygieł. Ekranizacja powieści autorstwa Donny Tartt (w 2014 roku została wyróżniona Nagrodą Pulitzera) zaliczyła wpadkę finansową oraz artystyczną. Produkcja pokazywana na festiwalu w Toronto zdobyła fatalne recenzje, a dodatkowo poległa w amerykańskim box office’e. Film w pierwszy weekend zarobił raptem 2.6 mln dolarów.

W przyszłym tygodniu do amerykańskich kin zawitają Ad Astra, Downton Abbey i Rambo: Ostatnia krew.

Źrodło: Box Office Mojo

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…