Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Waititi wraca do oscarowego wyścigu - ''Jojo Rabbit''najlepszym filmem festiwalu w Toronto! 0

Po pierwszych pokazach i opiniach krytyków na temat filmu Jojo Rabbit, wydawało się, że produkcja może zapomnieć o jakichkolwiek szansach na nagrody w trakcie oscarowego wyścigu. No właśnie, wydawało się. Satyryczna produkcja o Adolfie Hitlerze zdobyła najważniejszą nagrodę na festiwalu filmowym w Toronto.

Taika Waititi, czyli jeden z najciekawszych współczesnych twórców kina triumfuje na tegorocznym Toronto International Film Festival. Jego najnowsze dzieło zatytułowane Jojo Rabbit zdobyło prestiżową nagrodę People’s Choice, która sprawia, że oryginalny film może na poważnie włączyć się do oscarowego wyścigu. Po pierwszych pokazach wydawało się, że nowozelandzki reżyser może zapomnieć o jakichkolwiek wyróżnieniach. Tytuł zbierał raczej średnie recenzje i nic nie zapowiadało takiego zwrotu akcji.

Filmem numer dwa tegorocznego festiwalu okrzyknięto Historię małżeńską wyreżyserowaną przez Noah Baumbacha. W rolach głównych występuję Adam Driver oraz Scarlett Johansson, którzy są wymieniani jako faworycie do otrzymania oscarowych nominacji w kategoriach aktorskich. Trzecie wyróżnienie dla kapitalnego Parasite w reżyserii Joon-ho Bonga.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku triumfatorem Toronto International Film Festival został późniejszy laureat Oscara w kategorii "Najlepszy film" – Green Book. Wcześniej na festiwalu zwyciężały między innymi La La Land, Trzy billboardy za Ebbing, Missouri, Pokój czy Zniewolony. 12 Years a Slave.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…