Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Pennywise odpiera atak chińskich i koreańskich produkcji 0

Horror To: Rozdział 2 nie tylko w amerykańskim box office’e zajął pierwsze miejsce. Podobna sytuacja miała miejsce w globalnym zestawieniu. Tym razem Pennywise’owi udało się odeprzeć atak rywali – przede wszystkim z Chin oraz Korei Południowej.

Kontynuacja kasowego hitu sprzed dwóch lat zarobiła w miniony weekend poza granicami Ameryki Północnej 47 mln dolarów. Pozwoliło to, aby horror To: Rozdział 2 zameldował się na samym szczycie box office’owego zestawienia. Film zadebiutował we Francji, gdzie zdołał zarobić 4.7 mln dolarów. W weekend najlepszymi rynkami dla produkcji grozy okazały się Niemcy – 4.2 mln dolarów, Wielka Brytania – 3.9 mln dolarów oraz Meksyk – 3.2 mln dolarów.

Warto dodać, że To: Rozdział 2 wciąż czeka na debiut w japońskich kinach, który będzie miał miejsce w listopadzie. Na ten moment łączne wpływy filmu z rynków zewnętrznych wynoszą 169.5 mln dolarów. Globalnie produkcja wyreżyserowana przez Andy'ego Muschiettiego ma już 323.3 mln dolarów. Tym samym oznacza to, że cykl "To" zarobił już ponad miliard dolarów.

Co ciekawe w światowym zestawieniu box office, pięć kolejnych miejsc zajęły produkcje z Azji. Najlepiej wypadł chiński film Jade Dynasty, który zarobił 39.2 mln dolarów.

Warto również odnotować, że Pewnego razu… w Hollywood w reżyserii Quentina Tarantino zbliża się powoli do przekroczenia 200 mln dolarów z rynków zewnętrznych. Już teraz produkcja jest drugim najlepiej zarabiającym filmem reżysera w karierze. Do pierwszego na liście Django brakuje jednak sporo, bo prawie 100 mln dolarów. Film czeka jednak na premiery we Włoszech oraz Japonii.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…