Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

''Joker'' bez szans na kontynuację. Dlaczego? Twórca tłumaczy decyzję. 0

Już pierwsze zwiastuny sprawiły, że Joker trafił do grona najgorętszych premier tegorocznej jesieni. Widowisko nie będzie klasyczną adaptacją komiksu. Przede wszystkim jednak: nie będzie wiązało się z żadnym uniwersum oraz nie otrzyma kontynuacji. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedział reżyser, Todd Phillips.

Joker jest zapowiadany przez twórców jako mroczny thriller psychologiczny oraz wnikliwe stadium kapitalistycznego upadku społeczeństwa, który w latach 70-tych nawiedził Stany Zjednoczone. Głównym bohaterem będzie niestabilny psychicznie, trzeciorzędny komik i dorywczy klown, Arthur Fleck. Twórcy pokażą przemianę postaci w tytułowego Króla Zbrodni z ulic Gotham City.

W drugoplanowych rolach ujrzymy innych bohaterów, znanych z komiksów o Batmanie. Przeciwnikiem Jokera będzie Thomas Wayne. W kilku scenach zobaczymy również Alfreda oraz panicza Bruce’a.

Joker nie będzie częścią uniwersum DC.

Wraz z pierwszą zapowiedzią filmu, na usta fanów cisnęło się podstawowe pytanie: czy Joker wejdzie w skład uniwersum DC? Otóż nie. Reżyser i współscenarzysta Todd Phillips nie chce, aby jego film był wypadową większego projektu, oscylującego w kierunku kina superbohaterskiego. Joker w wykonaniu Joaquina Phoenixa nigdy nie spotka Aquamana ani Wonder Woman. Nie stawi też czoła Mrocznemu Rycerzowi, granemu przez Roberta Pattinsona.

Co więcej: twórca nie zakłada również powstania Jokera 2. Debiutujący w październiku film nigdy nie był planowany jako początek franczyzy. Todd Phillips pragnie, aby widowisko było traktowane jako autonomiczna całość bez żadnych spin-offów, prequeli, sequeli albo rebootów.

Czy istnieją jakiekolwiek szanse na powstanie kontynuacji Jokera?

Todd Phillips uspokoił jednak fanów. Całkowicie nie wyklucza możliwości powstania sequela. W trakcie jednego z paneli dyskusyjnych zdradził nawet, że jeśli Joaquin Phoenix wyrazi na to zgodę, taki projekt faktycznie trafi do realizacji. Aktualnie nie zaprząta sobie głowy podobnymi kwestiami. W jego świadomości Joker zawsze funkcjonował jako jednorazowe przedsięwzięcie.

Czy Joker będzie hitem?

Widowisko miało premierę na festiwalu w Wenecji. Otrzymało tam główną nagrodę. W recenzjach można przeczytać, że film przywodzi na myśl kino gangsterskiego spod znaku Martina Scorsese. Warto wspomnieć, że twórca Chłopców z ferajny sprawował funkcję producenta w trakcie prac nad Jokerem.

Kreacja Joaquina Phoenixa w roli tytułowego Króla Zbrodni aspiruje zdaniem krytyków do Oscara.

Joker zadebiutuje na ekranch polskich kin 4 października 2019 roki.

Źrodło: screenrant.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Adamus0101

"Todd Phillips pragnie, aby widowisko było traktowane jako autonomiczna całość bez żadnych spin-offów, prequeli, sequeli albo rebootów." – a co on jakiś taki zacofany i nie dzisiejszy. Przecież każdy szanujący się film powinien mieć swoje uniwersum. :P

ZSGifMan Adamus0101

@Adamus0101 Postawa jak i siła charakteru oczywiście godna podziwu, ale jak piszesz zupełnie nieżyciowa i założę się, że jak wytwórnie poczują kasę, to zaraz zastąpią pana 'Mam Zasady' kimś zgoła innym, komu zupełnie nie będzie wadziło rozpisanie tej historii o Jokerze na jakieś kolejne piętnaście części. ;p      

PolepioneKadry

Zerknijcie na to i pomyślcie, że zostało ekstrapolowane z tego samego wywiadu z Toddem: https://fdb.pl/wiadomosci/38683-todd-phillips-nie-poprzestanie-na-jednej-odslonie-nowego-jokera

PolepioneKadry

Pogubiłem się :-( Czyli Joker bez szans na kontynuację, ale nie wykluczamy powstania sequela, ale nie powstanie Joker 2 ?.? :-D

Proszę czekać…