Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Netflix będzie premiował twórców, którzy odniosą sukces 0

Świat streamingu rozwija się w zastraszającym tempie. Niebawem na rynku pojawią się kolejni gracze, którzy mogą zmienić oblicze VOD. Firmy nie tylko będą musiały walczyć o widzów, ale również o znanych twórców.

Kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje o odrzuceniu przez J.J. Abramsa i jego firmę producentką 500 mln dolarów od Apple’a. Firma niebawem wystartuje ze swoją platformą streamingową, dlatego też chciała podpisać umowę na wyłączność z twórcą hitu Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy. Abrams jednak odrzucił propozycję. Pieniądze nie zawsze odgrywają ważną rolę, jednak w wielu przypadkach to właśnie one są najważniejsze.

Z ciekawą inicjatywą zamierza wyjść platforma Netflix, która chce premiować twórców. Filmy, które odniosą sukces w postaci wysokiej oglądalności lub zdobędą prestiżowe nagrody (takie, jak Oscary) są pożądane przez wszystkie platformy i wytwórnie. Często znane nazwisko jest dobrym początkiem do wzbudzenia zainteresowania danym tytułem. Premie za sukcesy mają sprawić, że wielcy i znani filmowcy będą jeszcze chętniej podpisywać umowy z Netfliksem.

Dodatkowo taka oferta ma pomóc w wyprzedzeniu konkurencji, która również poszukuje na rynku znanych nazwisk. Przypomina to nieco sytuację, w której aktor lub reżyser ma w kontrakcie z hollywoodzką wytwórnią wpisany zapis o procencie od wpływów danego filmu w box office.

Co myślicie o pomyśle amerykańskiego giganta?

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…