Konkurs książkowy zakończony! 0

Prezentujemy listę osób, które otrzymają książki z filmu Droga do przebaczenia.

Kadr z filmu Droga do przebaczenia 2007Kadr z filmu Droga do przebaczenia 2007

Lista zwycięzców:

HawkEye
Trophy
Elros Veneanar
tofka
bambi12

Ranking naszym zdaniem najlepszych recenzji podamy jutro rano!

- tak wyglądał konkurs -

Od dzisiaj w kinach znakomity dramat Droga do przebaczenia i z tej okazji konkurs!

Źródłem fabuły jest powieść J.B. Schwartza Reservation Road. Wydana po raz pierwszy w 1998, została uznana przez New York Times za ważną książkę roku, a także zauważona przez The Los Angeles Times jako zapierający dech w piersiach thriller. Mamy dla was 5 książek w naszym pisarskim konkursie!

Schwartz komentuje, Podejrzewam, że w sposób naturalny pociągają mnie sytuacje ekstremalne. Tak dzieje się przecież z wieloma innymi pisarzami. Chciałem zobaczyć kim staną się bohaterowie poddani ogromnej presji i w skrajnie trudnej sytuacji. Kiedy wyobrażałem sobie charakter Dwighta, zdałem sobie sprawę, że on też jest ojcem. I w jednym mgnieniu zobaczyłem całość historii.

Tragedie są częścią życia wielu rodzin, i myślę, że Droga do przebaczenia jest klasycznym tego przykładem, mówi George. Emocje wraz z napięciem związanym z poszukiwaniem Dwighta, stworzyły perfekcyjną historię, idealną do pokazania na ekranie.

Autor pracował nad książką kilka lat. I pewnie przyszłoby nam czekać jeszcze kilka zanim powieść przerodziłaby się w obraz filmowy. Schwartz stwierdza, Mieliśmy propozycje od dwóch producentów, którzy planowali realizację projektu w ciągu 5 lat. W końcu moja żona, Aleksandra Crapanzano, która sama jest autorką scenariuszy, zachęciła mnie do tego, abym sam podjął się adaptacji powieści. Tak też zrobiłem – trwało to sześć miesięcy. Wtedy zainteresowanie projektem przybrało realne kształty. Nick Wechsler był pierwszym producentem, który do mnie zadzwonił. Powiedział, co przemówiło do niego w historii i dlaczego uznał, że może z tego powstać dobry film. Miałem wrażenie, że w ten sam sposób rozumiemy tę historię. Było to ważne, gdyż pisarz z natury tworzy sam i nie współpracuje z nikim. Cały proces przygotowania adaptacji bardzo dużo mnie nauczył.

Kadr z filmu Droga do przebaczenia 2007Kadr z filmu Droga do przebaczenia 2007

Nominowany dwa razy do Oscara producent A. Kitman Ho powierzył J.Phoenixowi główną rolę. Joaquinowi od razu bardzo spodobał się scenariusz i zaproponował pokazanie go Terry’emu George’owi , który współpracował z A. Kitman Ho przy Hotelu Ruanda – mówi Ho.

George natychmiast rozpoczął pracę nad Drogą do przebaczenia. Jak sam wyjaśnia: Wziąłem scenariusz i przeczytałem książkę. Chciałem odszukać ich podobieństwa, spróbować zamknąć widownię w życiu bohaterów, aby zobaczyć jak będą reagować. Wszystkie postaci żyją w małym miasteczku, i jak to bywa w takich miejscach w Ameryce i na świecie, ludzkie losy często się ze sobą krzyżują.

Z punktu widzenia aktora, Phoenix tak ocenia walory tej historii: spodobała mi fabuła; właściwe najbardziej interesujące było dla mnie przedstawienie dwóch stron tej samej historii. Ethan i Mark są zupełnie różni od siebie, a Terry George rozumie głębokie emocje, ale nie jest sentymentalny. Wiedziałem, że znajdzie w tym wszystkim równowagę.

George zauważa, Bardzo ważne było przyjrzenie się i analiza bohaterów, dotarcie do ich umysłów i zrozumienie przez co przechodzą. Ethan wiedzie niemal idylliczne życie, gdy nagle, w mgnieniu oka świat jego i jego żony rozpada się. W przypadku Dwighta wypadek następuje po całym łańcuchu złych decyzji życiowych i odkładaniu wszystkiego na później. Czy zrozumie w końcu dokąd zmierza i kim się staje?

Zasady konkursu

Droga do przebaczeniaDroga do przebaczenia

Ponieważ nagrody bardzo wartościowe (5 książek) konkurs dla ambitnych. Tym razem na warsztat bierzemy wszystkie dramaty i thrillery, bo do takiego gatunku został przypisany film Droga do przebaczenia. Żeby wygrać książkę trzeba napisać recenzję do filmu zaliczanych do wspomnianych wyżej kategorii! Cztery najlepsze recenzje otrzymają nagrody książkowe. Wśród osób, która napiszą chociaż jedną recenzję rozlosujemy piątą książkę. Jeśli nie pisałeś nigdy recenzji warto zajrzeć tutaj.

Regulamin konkursu.

1. Zgłoszenie do zabawy Proszę wysłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy wysłać:

- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),

- w treści podać imię i nazwisko oraz adres potrzebne do wysłania nagrody.

Brak jednej z powyższych danych czyni zgłoszenie nieważnym.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie, ale w ustalaniu rankingu będą brały wszystkie recenzje użytkownika z okresu trwania konkursu.

4. Na recenzje czekamy do 23.03.2008 do godz. 24.00.

5. Wyniki podamy 25.03.2008 po godzinie 12.00 na stronie głównej fdb.pl.

6. Nagrody zostaną wysłane pocztą – 5 książek – J.B. Schwartza – Droga do przebaczenia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 37

HawkEye

A wcześniej Ci nie zależało? ;)

tofka HawkEye

hmmm może trochę ;), ale nie aż tak. Dziś podtrzymuję stereotypy i jestem interesownym stworzeniem :)

wygrałam książkę, pierwszy raz wygrałam w konkursie, pewnie dlatego, że nie było więcej konkurentów :)

srebrny

Graulacje wariaty i wariatki:D

no dlatego wybierzemy naszym zdaniem najlepsza recenzje i moze jeszcze jakas dodatkowa nagroda sie znajdzie ;) jak nie teraz od razu to przy najblizszej okzji ;)

hmm interesujące :) chyba zacnie mi zależeć nad jakością mojej recki :P

Trophy

Zresztą to chyba logiczne kto wygrał skoro tylko 5 użytkowników pisało recenzje;P

Elros Trophy

Heh, naprawdę się nie spodziewałem, że wygram. ;D
Dzięki! :))

HawkEye Trophy

Hehe, Trophy, masz rację :) Identycznie to widziałem, dlatego wyniki konkursu od paru dni nie były dla mnie tajemnicą, bo recki napisało tylko 5 osób i nikt więcej się nie palił ;)

Proszę czekać…