Słoń Horton zarabia miliony 0

Animacja Horton słyszy Ktosia znalazła się na szczycie amerykańskiego box office.

Komedia wykorzystująca technologię CGI stanowi ekranizację książki dla dzieci autorstwa Dr. Suessa. Jej bohaterem jest tytułowy Horton, słoń, który pewnego dnia słyszy płacz i wołanie o pomoc pochodzące od maleńkiej chmurki pyłku unoszącej się w powietrzu. Horton domyśla się, że w chmurce istnieje życie, choć jego znajomi zupełnie nie wierzą w tę teorię. Pomocny słoń postanawia chronić mikroskopijną społeczność. Postacie animacji przemówiły głosami m.in. Jima Carreya, Carol Burnett, Setha Rogena i Willa Arnetta. Debiutujący w zestawieniu obraz zarobił przez pierwszy weekend 45 milionów dolarów.

Kolejna nowość notowania to film Never Back Down w reżyserii Jeffa Wadlowa. Głównym bohaterem jest Jake Tyler, młody chłopak, który po przeprowadzce próbuje odnaleźć się w nowym mieście. Podczas jednej z imprez zostaje upokorzony i pobity przez Ryana McCarthy'ego, lokalnego mistrza ringu. Jake postanawia odegrać się na Ryanie i zapisuje się do podziemnego klubu sztuk walki, jednak już po pierwszym starciu z przeciwnikami odnosi porażkę. Wkrótce rozpoczyna trening u weterana sztuk walki. Po intensywnym kursie Jake jest gotowy, aby stawić czoła Ryanowi. W filmie wystąpili Sean Faris, Cam Gigandet, Djimon Hounsou i Amber Heard. Projekt uplasował się na trzeciej pozycji box office z kwotą 8 milionów dolarów na koncie.

Trzecim debiutantem zestawienia jest thriller Doomsday w reżyserii Neila Marshalla. Obraz przedstawia wizję świata w przyszłości. Śmiertelny wirus zabija setki tysięcy osób. Władze decydują się na budowę muru, który odgrodzi niezainfekowanych ludzi od skażonego terenu. Po 30 latach wirus atakuje ponownie. Do miejsca kwarantanny zostają wysłani naukowcy, których zadaniem jest odnalezienie leku na śmiertelną chorobę. W filmie zagrali m.in. Rhona Mitra, Bob Hoskins i Adrian Lester. Brytyjska produkcja zarobiła przez pierwszy weekend ponad 4 miliony dolarów i uplasowała się na siódmej pozycji notowania.

Horton słyszy KtosiaHorton słyszy Ktosia Kadr z filmu Doomsday 2008Kadr z filmu Doomsday 2008

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…