Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

''Joker'' nie będzie pokazywany w Aurorze - rodziny ofiar strzelaniny wysłały list do wytwórni 0

Mroczny film Todda Phillipsa opowiadający o genezie Jokera nie będzie pokazywany w kinie, w którym podczas 2012 roku doszło do masakry. Członkowie ofiar wystosowali specjalny list do wytwórni Warner Bros. Pictures.

Członkowie rodzin zabitych w lipcu 2012 roku w trakcie pokazu filmy Mroczny Rycerz powstaje w Aurorze, w stanie Kolorado, napisali list do Warner Bros. Pictures, w którym dzielą się obawami dotyczącymi nadchodzącego filmu o Jokerze. Przypomnijmy, że tamtego dnia uzbrojony napastnik w masce Jokera wtargnął na sale kinową, gdzie zaczął strzelać do widzów. W masakrze zginęło 12 osób, a 70 zostało rannych. Dodatkowo autorzy listu proszą studio o przekazanie darowizn na rzecz grup pomagających ofiarom przemocy związanej z bronią.

Wytwórnia Warner Bros. Pictures wydała specjalne oświadczenie, w którym podkreśla, że od lat jest zaangażowana finansowo w różnego rodzaju ruchy charytatywne.

Przemoc związana z bronią w naszym społeczeństwie jest wielkim problemem i składamy wyrazy najszczerszego współczucia wszystkim ofiarom i rodzinom dotkniętym tymi tragediami. Nasza firma ma długą historię przekazywania darowizn ofiarom przemocy, włączając w to również Aurorę. W ostatnich tygodniach nasza firma partnerska dołączyła do innych liderów biznesu, aby wezwać decydentów do uchwalenia przepisów w celu zaradzenia tej epidemii.

Jednocześnie Warner Bros. uważa, że ​​jedną z funkcji opowiadania historii jest prowokowanie trudnych rozmów na temat złożonych zagadnień. Nie popełniajcie błędu: ani fikcyjna postać Jokera, ani film, nie popierają jakiejkolwiek przemocy w świecie rzeczywistym. Nie jest intencją filmu, twórców ani studia, aby gloryfikować tę postać.

Warner Bros. Pictures oraz sieć kin Cinemark zdecydowały, że pokazy filmu Joker nie będą odbywały się w Aurora Cinemark, miejscu w którym doszło do tragedii.

Źrodło: ComicBookMovie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…