Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

''Mroczne materie'' - nowy zwiastun widowiskowego serialu HBO 0

HBO opublikowało nowy zwiastun promujący widowiskowo zapowiadający się serial Mroczne materie. Produkcja powstała we współpracy HBO oraz BBC i opiera się na powieściach autorstwa Philipa Pullmana. Serdecznie zachęcamy do oglądania i komentowania nowego trailera. Znajdziecie go w dalszej części tego artykułu.

Obsada serialu prezentuje się świetnie. Na ekranie pojawią się Ruth Wilson, James McAvoy, Lin-Manuel Miranda, Clarke Peters, a także znana z filmu Logan: Wolverine, Dafne Keen.

Cykl napisany przez Philipa Pullmana osadzony jest w alternatywnym świecie, w którym ludziom towarzyszą manifestacje ich dusz, które przybierają kształty zwierząt. Są nazywane dajmonami. Akcja trylogii obraca się wokół dwóch wątków. Zasadniczy opowiada o wędrówce głównych bohaterów, Lyry Belacqua i Willa Parry’ego przez wieloświat równoległych wymiarów. (wikipedia.org)

Co ciekawe, aby pomóc aktorom w nawiązaniu relacji ze swoimi dajmonami, na planie używane były kukiełki zanim zwierzęta zostały utworzone w CGI przez firmę Framestore. Mroczne materie będą miały premierę 4 listopada.

Do tej pory udało się zekranizować pierwszą odsłonę serii fantasy. Miało to miejsce w 2007 roku – Złoty kompas otrzymał, między innymi Oscara za efekty specjalne.

Źrodło: HBO

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

MARTIN007

Może serial na dłużej zagości z nami bo Złoty Kompas wydawał się jakby markę pogrzebał.

Proszę czekać…