Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Robert Downey Jr. sam zrezygnował z walki o Oscara?! 0

W zeszłym tygodniu Disney oficjalnie rozpoczął Oscarową kampanię filmu 'Avengers: Koniec gry'. Ujawnione zostały wszystkie nominacje jakie otrzymał film, a jest ich aż 13. Wśród nominowanych zabrakło jednak Roberta Downey'a Jr., który w produkcji wcielił się w rolę Tony’ego Starka. Teraz już wiemy dlaczego.

Fot. materiały prasowe

Informacja o tym, że wśród potencjalnych nagród brakuje nominacji dla odtwórcy Starka wywołała wielką burzę wśród jego fanów na całym świecie, którzy stworzyli nawet petycję. W związku z tym głos postanowił zabrać sam zainteresowany. Jak się okazało w oscarowej kampanii Disneya aktor nie bierze udziału tylko i wyłącznie z własnej woli! Disney chciał go nominować, ale on nie zgadza się z nim w kwestii jego walki o tą prestiżową nagrodę.

Robert Downey Jr. był już dwukrotnie nominowany do Oscara. Pierwszy raz za film 'Chaplin' z 1992 roku, a drugi raz za komedię 'Jaja w tropikach' z 2008 roku. Jak myślcie powinien powalczyć ponownie czy dobrze zrobił rezygnując z Oscara za rolę Tony’ego Starka?

Film 'Avengers: Koniec gry' jest aktualnie uznany za najbardziej dochodowy film wszech czasów, detronizując nawet 'Avatara', który zarobił 2,8 mld dolarów na całym świecie.

Źrodło: indiewire

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Khaosth

"(…) Ujawnione zostały wszystkie nominacje jakie otrzymał film (…)"
Trochę nieprecyzyjnie. Zdaje się, że jesteśmy na etapie zgłaszania filmów przez studia do oscarowych nominacji, zaś same nominacje to może ogłosić dopiero akademia. Od jednego do drugiego jeszcze długa droga.

Proszę czekać…