filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

OSCARY 2020: Malezja vs. Chiny 0

Pomimo, że termin zgłaszania oscarowych kandydatów w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy minął 1 października, media ogłaszają kolejne tytuły z lekkim opóźnieniem. W ostatnich chwilach poznaliśmy dwie produkcje prosto z Malezji oraz Chin: "M for Malaysia" oraz "Ne zha zhi mo tong jiang shi". Przyjrzyjmy się im bliżej!

M for Malaysia (2019)

MALEZJA

Malezja postawiła na film dokumentalny pt. "M for Malaysia" spod ręki Inezy Roussille’a i Diana Lee, którzy wyreżyserowali i wyprodukowali obraz.

Film rzuca światło na różne postaci i wydarzenia, które miały miejsce w związku z wyborami powszechnych w Malezji w 2018 roku, i które zakończyły się powrotem do władzy byłego premiera dr Mahathira Mohamada.

Dokument został wyprodukowany przez Project M Media i jest obecnie wyświetlany w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Busanie.

Malezja po raz pierwszy zgłosiła film do oscarowego wyścigu w 2004 roku i nie robiła tego od dwóch ostatnich lat. Żaden film, pochądzący z tego kraju nie zdobył statuetki.

CHINY

Ne zha zhi mo tong jiang shi (2019)

Chiny wystawiły animowaną opowieść pt. "Ne zha zhi mo tong jiang shi", która jest pełnometrażowym debiutem Yu Yanga. Produkcja głęboko zaskoczyła chińską publiczność, zarabiając 694 miliony dolarów w box office’ie, czyli wynik, zajmujący drugie miejsce w historii kinowego dochodu w tym kraju.

"Ne zha zhi mo tong jiang shi", będący nowatorskim podejściem do znanej opowieści z klasycznej chińskiej mitologii, podąża za chłopcem zrodzonym z bogów, który czuje się wyrzutkiem z powodu boskiej przepowiedni, mówiącej, że przyniesie światu zniszczenie. Bohater będzie musiał dokonać wyboru pomiędzy dobrem a złem, zanim ostatecznie postanowi zmierzyć się z swoim przeznaczeniem.

92. Gala Oscarowa odbędzie się 9 lutego 2020 roku!

Źrodło: thehollywoodreporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…