filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Nowe plakaty promujące 'Doktor Sen' hołdem dla 'Lśnienia' 0

Jeśli wielki napis "REDRUM" na pierwszym plakacie nie dał wam wyraźnie do zrozumienia, że ​​"Doktor Sen" to kontynuacja "Lśnienia", dwa nowe plakaty filmu Mike'a Flanagana wyraźnie nadają mu znajomy klimat- oko spoglądające przez otwór po uderzeniu siekiery i mały dziecięcy rowerek w hotelowym korytarzu.

Najbardziej oczywistym punktem odniesienia jest tutaj kultowy plakat kinowy do "Lśnienia" Stanley'a Kubricka autorstwa jednego z najlepszych w historii twórców filmowych plakatów i czołówek, Saula Bassa. Pierwszy nowy plakat "Doktora Sen" zapożycza żywą żółtą kolorystykę, z którą w swoich dziełach bawi się Bass, a także nawiązuje do słynnej sceny z Jackiem Nicholsonem "Here’s Johnny!" z dorosłym Dannym Torrance’m (Ewan McGregor) wpatrującym się przez posiekany przez ostrze siekiery fragment drzwi.

Drugi plakat przedstawia krwistoczerwony korytarz, ale także konfrontuje dorosłego McGregora, Danny’ego, bezpośrednio ze swoim młodszym odpowiednikiem, jadącym swoim rowerkiem przez przestrzenie hotelu "Panorama". Twórca jasno stwierdził, że jego "Doktor Sen" jest w jakiś sposób kontynuacją zarówno filmu Kubricka, który jest luźną interpretacją książki, jak i oryginalnej powieści Stephena Kinga.

Zobacz oba plakaty poniżej. "Doktor Sen"- w którym występują także Rebecca Ferguson, Jacob Tremblay, Cliff Curtis i Bruce Greenwood- pojawi się w kinach 8 listopada.

Źrodło: Collider

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…