Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

''Oficer i szpieg'' - zwiastun nowego filmu Romana Polańskiego 1

W sieci pojawił się zwiastun nowego filmu wyreżyserowanego przez Romana Polańskiego. Produkcja nosi tytuł Oficer i szpieg.

Film opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na Wyspę Diabelską u wybrzeży Gujany Francuskiej. Nowy szef wywiadu – Georges Picquart – wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu oficerowi zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym, Picquart postanowi ujawnić prawdę za wszelką cenę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii.

W obsadzie aktorskiej filmu między innymi Jean Dujardin, Louis Garrel, Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric i Melvil Poupaud.

Za kamerą ponownie stanął wybitny polski operator, Paweł Edelman. Scenografię do filmu stworzył stały współpracownik Polańskiego, Jean Rabasse. Autorem ścieżki dźwiękowej jest Alexandre Desplat.

Oficer i szpieg to epicki thriller będący adaptacją bestsellerowej powieści Roberta Harrisa. Film jest jednocześnie najdroższą francuską produkcja tego roku, której budżet wynosi ponad 25 milionów euro.

Oficer i szpieg w kinach od 27 grudnia!

Źrodło: Gaumont

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan

No, zobaczymy, bo sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie? Jean wygląda świetnie, zresztą w którym filmie nie dawał z siebie przysłowiowego wszystkiego? Aha, nie mogło zabraknąć oczywiście żony reżysera, nie? :P           

Proszę czekać…