Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Autor Midsommar. W biały dzień gościem American Film Festival. W programie 10. AFF wersja reżyserska jego najnowszego filmu 0

Ari Aster przebojem wkroczył do świata filmu. Wyreżyserowane przez niego Dziedzictwo. Hereditary zostało okrzyknięte arcydziełem współczesnego horroru, a późniejsze Midsommar. W biały dzień ugruntowało pozycję Astera jako jednego z najciekawszych autorów młodego pokolenia. Specjalnie na życzenie widzów, firma Gutek Film sprowadziła do Polski wersję reżyserską jego najnowszej produkcji. W trakcie 10. American Film Festival będzie okazja, aby zobaczyć trzygodzinne Midsommar i spotkać się z Arim Asterem. Trwa sprzedaż karnetów na festiwal.

W rozszerzonej o dodatkowe sceny wersji filmu, Aster skupia się na analizie rozpadającego się związku Dani (Florence Pugh) i Christiana (Jack Reynor) oraz rytuałach odbywających się w sielskiej, szwedzkiej osadzie.

Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i ostatkami sił próbują ratować swoją relację. Rodzinna tragedia sprawia, że pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół w wakacyjnej wyprawie na północ Szwecji. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Romantyczny wyjazd szybko przybiera okrutne i niepokojące oblicze. Sielskie krajobrazy staną się dla Dani i Christiana polem nierównej walki o ich związek i próbą pokonania własnych słabości.

Ari Aster stworzył oniryczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. W rolach głównych wystąpiły wschodzące gwiazdy amerykańskiego kina: Florence Pugh (Lady M., Małe kobietki), Will Poulter (Czarne lustro: Bandersnatch), Jack Reynor (Transformers: Wiek zagłady) oraz William Jackson Harper (Dobre miejsce).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…