Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Druga edycja WARSAW SURF FILM FESTIVAL już w listopadzie 0

W dniach 14-17 listopada odbędzie się druga edycja festiwalu Warsaw Surf Film Festival. WSSF to festiwal niezależnych filmów surfingowych, ale też miejsce spotkań ludzi, którym surfing i związany z nim styl życia jest bliski. Na widzów czekają wielokrotnie nagradzane surferskie dokumenty, filmy fabularne i krótkie metraże.

Seanse odbywać się będą podobnie jak w ubiegłym roku w kinie Amondo (ul. Żurawia 20), oraz w klubie SPATiF (al. Ujazdowskie 45). A także pierwszy raz w kinie Elektronik (ul. Generała Zajączka 7).

Prezentowane podczas festiwalu filmy ukażą widzom surfing w rożnych jego odsłonach: na Bałtyku, na Hawajach, na kole podbiegunowym. Bohaterami filmów będą postaci zwykłych miłośników surfingu i surferskie gwiazdy, które wygrywają międzynarodowe zawody, lub pływają na największych falach świata.

Niekwestionowaną zaletą filmów, która sprawia, że zainteresują one też osoby (jeszcze) nie surfujące jest to, że oprócz surfingu prezentują też walory podróżnicze: widzimy jak wygląda życie w tak odległych miejscach świata jak np. Sierra Leone, Senegal, Kamczatka, czy Sachalin.

Podczas tegorocznej edycji odbędzie się polska premiera filmu MOMENTUM GENERATION, który niedawno otrzymał nagrodę Emmy. Film opowiada o wspólnej drodze na szczyt najsłynniejszych surfowych gwiazd jak Kelly Slater, Rob Machado, czy Shane Dorian, oraz o rywalizacji, która z czasem pojawiła się między nimi, kiedy zaczęli wygrywać kolejne zawody i zdobywać tytuły mistrzowskie.

Mówi Ales Kosina, dyrektor programowy Warsaw Surf Film Festival:

Wielkim wydarzeniem będzie polska premiera MOMENTUM GENERATION. Film opowiada o generacji surferów, którzy zmienili surfing z alternatywnego stylu życia i sportu dla wybranych w dyscyplinę, która dołączy do grona sportów olimpijskich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio. W tym roku na festiwalu można też obejrzeć wiele filmów poświęconych surfowaniu w Afryce. Ten sport nie jest tam tak rozwinięty, jak w innych miejscach i ten aspekt przyciąga surferów, którzy jednocześnie działają jako ekipa filmowa.

Nie zabraknie też polskich produkcji, MAGIC BAY oraz WELCOME TO HEL opowiadającego o prekursorach surfingu w Polsce i pokazującego codzienne funkcjonowanie mieszkańców najsłynniejszych w kraju kempingów w Chałupach – surferów, instruktorów, czy zwykłych urlopowiczów.

Ale Warsaw Surf Film Festival to nie tylko filmy. Program wydarzeń towarzyszących organizatorzy przedstawią już wkrótce.

Seanse odbywać się będą w kinie Amondo (przy ul. Żurawiej 20), kinie Elektronik (Generała Zajączka 7), oraz w sali z dużym ekranem na 1. piętrze klubu SPATiF (al. Ujazdowskie 45).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…