Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Warner Bros. zamierza nakręcić prequel ''Dnia próby'' 0

Warner Bros. Pictures zamierza zrealizować film kryminalny będący prequelem kultowego Dnia próby. Szczegóły dotyczące tego projektu znajdziecie w dalszej części artykułu.

Wytwórnia Warner Bros. Pictures upoważniła młodego pisarza Nicka Yarborougha do napisania scenariusza filmu będącego prequelem Dnia próby. W oryginalnej produkcji, za którą odpowiadał David Ayer wystąpili Denzel Washington oraz Ethan Hawke. Panowie za swoje występy otrzymali nominacje do Oscara, a na dodatek ten pierwszy wrócił do domu ze złotą statuetką.

Produkcja z 2001 roku opowiadała historię młodego policjanta z Los Angeles, który zostaje partnerem Alonzo Harrisa – doświadczonego, aczkolwiek nie do końca uczciwego detektywa, do którego różnego rodzaju niebezpieczeństwa mkną niczym ćma do światła.

Prequel Dnia próby miałby rozgrywać się w latach dziewięćdziesiątych w Los Angeles, kiedy to miasto opanowały zamieszki po tym, jak uniewinniono policjantów odpowiedzialnych za pobicie Rodneya Kinga. Miasto Aniołów zmieniło się w miejsce sześciodniowych walk z policją, kradzieży i podpaleń. W trakcie tego zdarzenia śmierć poniosło 63 amerykańskich obywateli.

Warto przypomnieć, że Jerry Bruckheimer wyprodukował serial oparty na filmie Dzień próby, w którym główne role zagrali Bill Paxton i Justin Cornwell. Produkcja była emitowana w sezonie 2016-2017 i została anulowana po jednym sezonie z powodu śmierci Paxtona.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…