Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Dlaczego Bong Joon-Ho nie nakręci filmu o superbohaterach? 0

Nieważne czy jesteś Martinem Scorsese czy reżyserem z dalekiej Korei Południowej. Jeśli odniosłeś sukces możesz spodziewać się zainteresowania ze strony wielkiej hollywoodzkiej wytwórni, która zaoferuje ci realizację komiksowego widowiska o superbohaterach.

Bong Joon-ho, który wyreżyserował znakomity Parasite (za ten film otrzymał zresztą Złotą Palmę w Cannes) promuje swój film w Stanach Zjednoczonych. Produkcja pojawi się na kilku mniejszych festiwalach, a także od dzisiaj wejdzie do limitowanej dystrybucji kinowej. Oczywiście dziennikarze nie mogli pozwolić sobie na niezadanie pytania dotyczącego kina superbohaterskiego. Koreański twórca wyjaśnił, dlaczego nie nakręci takiego filmu i z pewnością jego odpowiedź Was zaskoczy.

Szczególnie po filmie "Host: Potwór", moja poprzednia agencja, dostawała wiele propozycji, aby nakręcić tego typu film, kino superbohaterskie. Nie zrozumcie mnie źle. Jest wiele świetnych filmów o superbohaterach. Mam do nich szacunek. Myślę jednak, że jest to osobista paranoja. Superbohaterzy zawsze noszą obcisłe kostiumy. Nie mogę znieść tych przylegających do skóry rzeczy. Oglądanie ich jest dla mnie duszące. Myślę, że nie mógłbym wyreżyserować takiego filmu.

powiedział Bong Joon-ho

Ciężko stwierdzić czy filmowiec mówił poważnie, czy żartował, ale zważywszy na rodzaj kina, które prezentuje może to być prawda. Tak naprawdę nikt nie wie, co kryje umysł tego fenomenalnego reżysera.

Źrodło: The Playlist

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…