Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Martin Scorsese kontynuuje krytykowanie filmów Marvela 0

Z pewnością Martin Scorsese nie zaskarbił sobie sympatii od fanów Kinowego Uniwersum Marvela. Jakiś czas temu stwierdził, że filmy należące do tego świata nie są tak naprawdę kinem. Najwidoczniej wybitny filmowiec nie ma zamiaru zmieniać zdania i kontynuuje krytykę Marvela.

Martin Scorsese, który w tym roku prezentuje światu swój nowy film zatytułowany Irlandczyk, miał okazję być na BFI London Film Festival. W jego trakcie udzielił kilku wywiadów, jednak najgłośniejszym echem odbiła się ponownie wypowiedź o filmach Marvela.

Wartością filmów tego typu jest to, że są one, jak parki zabaw. Na przykład Marvel zmienia kino w park rozrywki, a to już innego rodzaju doświadczenie. Tak, jak powiedziałem wcześniej – to nie jest kino, to jest coś innego. Niezależnie czy ci to pasuje czy też nie, to jest to coś innego i nie powinniśmy być przez to napastowani. To spory problem i właściciele kin powinni wkroczyć i sprawić, że w ich kinach będą pokazywane prawdziwe filmy fabularne.

powiedział Scorsese

Na pewno jest to kolejna kontrowersyjna wypowiedź uznanego reżysera. Bardzo prawdopodobne, że niebawem następna z gwiazd MCU odpowie filmowcowi. A Wy zgadzacie się z Martinem Scorsese?

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…