Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Amanda Seyfried dołącza do obsady nowego filmu Davida Finchera 0

David Fincher kompletuje obsadę aktorską swojego nowego filmu, który będzie oparty na prawdziwych wydarzeniach. Dzieło wybitnego filmowca nosi tytuł Mank i opowie historię Hermana J. Mankiewicza.

Mank będzie historią konfliktu, jaki wybuchł pomiędzy Hermanem J. Mankiewiczem, a Orsonem Wellesem, reżyserem filmu Obywatel Kane. Scenarzysta oskarżał go o próbę przywłaszczenia sobie całego sukcesu wiekopomnego dzieła filmowego, które na zawsze zmieniło oblicze kina. Podobno Welles próbował nawet przekupić Mankiewicza, aby ten wyraził zgodę na nieumieszczenie swojego nazwiska w napisach.

Główną rolę w filmie ma zagrać laureat Oscara, Gary Oldman. Jak donoszą amerykańskie media oprócz znakomitego aktora na ekranie pojawi się również Amanda Seyfried, która właśnie dołączyła do obsady. Zresztą reszta nazwisk, która otrzymała angaż przy tym projekcie prezentuje się wyśmienicie. Na liście płac znaleźli się między innymi Lily Collins, Charles Dance, Arliss Howard, Jamie McShane, Joseph Cross, Toby Leonard Moore, Tom Burke i Tom Pelphrey.

Scenariusz został napisany przez Jacka Finchera, ojca Davida, który zmarł w 2003 roku. Produkcja zostanie nakręcona w czerni i bieli. David Fincher oraz jego ekipa zdjęciowa mają wejść na plan w listopadzie tego roku. Projekt powstanie dla Netfliksa, z którym filmowiec współpracuje od bardzo dawna.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…