Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Czy ''Terminator: Mroczne przeznaczenie'' będzie finansową klapą? Ile widowisko zarobi w pierwszy weekend? 0

W tym tygodniu do amerykańskich kin zawita najnowsza odsłona kultowej serii zapoczątkowanej w 1984 roku – Terminator: Mroczne przeznaczenie. Superprodukcja, przy której palce maczał sam James Cameron niestety nie zapowiada się najlepiej, co powinno odbić się na wynikach finansowych. Czy Terminator: Mroczne przeznaczenie będzie finansową klapą? Ile widowisko zarobi w pierwszy weekend?

W 2015 roku Terminator: Genisys, który posiadał kategorię wiekową PG-13 wystartował kwotą rzędu 27 mln dolarów, co było wówczas najgorszym startem od premiery pierwszego Terminatora. Ostatecznie widowisko zarobiło w Ameryce Północnej jedyne 89,7 mln dolarów i podobnie, jak oryginalny film z 1984 roku nie przekroczył w box office’e granicy 100 milionów dolarów.

Pojawiły się najnowsze prognozy dotyczące wyniku otwarcia filmu Terminator: Mroczne przeznaczenie. Jeśli spełnią się optymistyczne przewidywania analityków, wówczas superprodukcja powinna zgarnąć w weekend otwarcia ponad 40 mln dolarów. Te gorsze mówią jednak o kwocie w przedziale 30-40 mln dolarów, co nie byłoby dobrym wynikiem dla nowej odsłony kultowego cyklu.

Dużo lepiej wyglądają przewidywania dotyczące rynków zewnętrznych. Chiny oraz reszta świata w weekend otwarcia mogą zagwarantować widowisku 80–85 mln dolarów. Gdyby tak się stało, wtedy Terminator: Mroczne przeznaczenie globalnie miałby otwarcie rzędu 125 mln dolarów. Dla porównania Terminator: Genisys na dzień dobry zarobił globalnie 100,3 mln dolarów.

Warto także odnotować, że Terminator: Mroczne przeznaczenie jest pierwszym filmem owej franczyzy, który debiutował najpierw poza granicami Ameryki Północnej. Produkcję mogą oglądać już widzowie między innymi Wielkiej Brytanii oraz Francji. Łącznie jest to 10 rynków zewnętrznych, z których do tej pory udało się zebrać 12,6 mln dolarów.

W Polsce Terminator: Mroczne przeznaczenie trafi do kin 8 listopada 2019 roku.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

MARTIN007

Po zwiastunach zapowiada się lepiej niż Genisys, więc i otwarcie powinno być lepsze.

ZSGifMan MARTIN007

@MARTIN007 Patrząc jednak po pierwszych ocenach to mniej więcej ten sam poziom, czyli średnio nieźle ;)      
Nie zapominajmy, że zwiastuny są tylko wycinkiem filmu, zazwyczaj zlepkiem jego najlepszych scen.      

Proszę czekać…