Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

SpectreVision zrealizuje trylogię na podstawie Lovecrafta 1

Szykuje się nie lada gratka dla wszystkich fanów twórczości H.P. Lovecrafta. Wytwórnia SpectreVision zamierza zrealizować filmy na podstawie opowiadań legendarnego pisarza.

SpectreVision to wytwórnia założona przez Elijaha Wooda, Daniela Noaha i Josha Wallera w 2010 roku. W tym roku na Toronto International Film Festival premierę miał film Color Out of Space, którego scenariusz powstał w oparciu o opowiadanie autorstwa H.P. Lovecrafta. Jak się okazuje nie będzie to jedyna produkcją bazująca na prozie mistrza grozy i fantasy, którą zamierzają zrealizować włodarze wytwórni.

Elijah Wood i Daniel Noah mieli okazję porozmawiać z dziennikarzami portalu ComingSoon.net. W trakcie rozmowy wyjawili, że trwają już prace nad realizacją filmu na podstawie opowiadania "Koszmar w Dunwich". Jest to historia mężczyzny, który jak się okazuje jest pół człowiekiem, pół potworem. Po jego śmierci w Dunwich zaczynają dziać się przedziwne i straszliwe rzeczy – coś pożera krowy i inne zwierzęta, a budynki są burzone przez niewidzialną moc. W celu zbadania tej sprawy do miasteczka wyrusza specjalna grupa składająca się z doktora Henry’ego Armitage’a, profesora Morgana i profesora Rise’a.

Poza tym SpectreVision jest zainteresowane jeszcze jednym filmem. Niestety nie padł tytuł opowiadania, które Wood i Noah chcieliby przenieść na ekran.

Color Out of Space trafi do amerykańskich kin 24 stycznia 2020 roku.

Źrodło: Coming Soon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…