filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Poznajcie szczegóły meksykańskiego religijnego horroru 'Precious Blood'! 0

W 2018 roku debiutancki film meksykańskiego reżysera Andrésa Kaisera "Feral" miał swoją premierę i zdobył wielkie uznanie podczas Festiwalu Filmowego w Los Cabos, które otworzyło przed nim festiwalową trasę na cały rok. Czy nadchodząca produkcja pt. "Precious Blood" osiągnie podobny sukces?

CINE FERAL / materiały prasowe

Podczas wizyty w Madrycie, gdzie Kaiser studiował w prestiżowej szkole filmowej ECAM, podzielił się on szczegółami na temat swojego nowego filmu fabularnego "Precious Blood", którym artysta celuje również w Los Cabos.

"Precious Blood" rozgrywa się w XVIII-wiecznym Meksyku i podąża za księdzem wysłanym w podróż w celu zbadania serii wyjątkowych morderstw, które miały miejsce w jednym z kościelnych klasztorów. Jedyny ocalały świadek, zakonnica przetrzymywana w ramach śledztwa, twierdzi, że ma bezpośredni kontakt z diabłem, który poddaje ją koszmarnym wizjom. Poprzez serię wywiadów kapłan powoli odkrywa sekwencję wydarzeń prowadzących do makabrycznych morderstw, popychając go w kierunku kryzysu duchowego.

Widzę horror w religii. Wywodzi się on z czegoś pierwotnego, z poczucia, że ​​jesteśmy sami na świecie, co popycha nas do wymyślania mitów, doktryn moralnych, pytań, co czyni nas "nami" i "co potem?" Widzę to wszystko jako odbicie naszego wewnętrznego horroru.

wyjaśnił Kaiser

"Feral" bawił się podobnymi tematami, zwracając się również w stronę księdza, który w wyjątkowo zagadkowych okolicznościach odkrył dwoje dzikich dzieci mieszkających w jaskini i decyduje się na ich zrehabilitowanie w zacisznej chatce w środku lasu.

Nie jestem osobą religijną, ale religia ma duży wpływ na życie wszystkich ludzi. Mówią o tym politycy, pisząc prawa oparte na doktrynie religijnej. Nie jestem przeciwny religii, ale uważam, że powinniśmy przyjrzeć się jej bliżej i zbadać w jaki sposób religia wpływa na innych.

dodał

Kaiser twierdzi, że scenariusz jest ukończony w 80%, a film ma ustalony budżet w wysokości 1,5 miliona dolarów przy założonym planie finansowym. Kaiser i Nicole Maynard Pinto, jego producent i partner w ich firmie Cine Feral, szukają obecnie północnoamerykańskiego lub hiszpańskiego koproducenta, aby dokończyć finansowanie, a także potencjalnych dystrybutorów, platform OTT i agentów sprzedaży.

Produkcja planowana jest na początek 2021 roku, a premiera na rok 2022!

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…