filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Scenarzysta 'Dwóch papieży' napisze biografie Bee Gees? 0

Anthony McCarten uczestniczy w rozmowach odnośnie napisania scenariusza do filmu biograficznego o legendarnym zespole Bee Gees, który Paramount Pictures tworzy z producentem "Bohemian Rhapsody", Grahamem Kingiem i jego GK Films oraz Amblin Partners.

Nominowany do Oscara McCarten napisał ostatnio scenariusz do nadchodzącego filmu Netfliksa "Dwóch papieży", dramatu Fernando Meirellesa, w którym występują Anthony Hopkins jako Papież Benedykt i Jonathan Pryce jako Papież Franciszek. Film zostanie wydany 27 listopada!

McCarten wyróżnia się tym, że napisał trzy najnowsze biografie, które zaowocowały Oscarami za najlepsze aktorstwo dla odtwórców głównych ról. Eddie Redmayne wygrał go za rolę Stephena Hawkinga w "Teorii wszystkiego", Gary Oldman za Winstona Churchilla "Czas mroku", a Rami Malek za znakomity portret Freddiego Mercury’ego w "Bohemian Rhapsody", wyprodukowanym przez Kinga. Oby dobra passa trzymała się również aktorów obsadzonych w rolach członków zespołu na czele z liderem Barry’m Gibb’em!

Bee Gees ustanowiła światową sprzedaż płyt na 220 milionów egzemplarzy, co sprawiło, że jest to jedna z najlepiej sprzedających się grup muzycznych wszechczasów. Gdy wczesne utwory popowego zespołu wydawały się zderzać ze ścianą powstającego gatunku disco, trio niespodziewanie dostało wiatru w żagle i stało się bardziej popularne niż kiedykolwiek, po napisaniu ścieżki dźwiękowej do "Gorączki sobotniej nocy", która przedłużyła popularność disco i stała się jednym z najlepiej sprzedających się albumów w historii.

McCarten został nominowany do trzech Oscarów, wygrywając dwa z nich i pięciu nagród BAFTA. Na początku tego tygodnia został uhonorowany nagrodą filmową w Hollywood jako scenarzysta roku. Wraz z Neilem Diamondem rozwija historię jego życia w postaci broadwayowskiego musicalu.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…