Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Oryginalna trylogia ''Gwiezdnych wojen'' w 4K na Disney+ 0

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i kilku innych krajów na świecie mają od dzisiaj możliwość korzystania z oferty nowej platformy streamingowej Disney+. Wśród tytułów, które znajdziemy w serwisie jest wiele znakomitych produkcji, w tym oryginalna trylogia "Gwiezdnych wojen".

Najważniejsza informacja dotycząca oryginalnej trylogii "Gwiezdnych wojen" jest taka, że można ją oglądać w jakości 4K. Dodatkowo całość posiada format Dolby Vision i ścieżkę Dolby Atmos. Dlaczego jest to takie ważne? Po raz pierwszy w historii, fani Sagi Skywalkerów mogą oglądać oryginalne widowiska właśnie w takiej jakości. Jakiś czas temu mówiło się o wypuszczeniu do sprzedaży kolekcji z odnowionym obrazem i dźwiękiem, ale temat ucichł.

Warto również dodać, że reszta filmów należących do uniwersum "Gwiezdnych wojen" także została zremasterowana i obsługuje Dolby Vision i Dolby Atmos. Ostatni remaster filmów z serii miał miejsce w 2011 roku, kiedy to trafiły one na nośniki Blu-Ray.

Z informacji, które można znaleźć w sieci wynika, że obraz jest naprawdę dobry, ostry i pełen detali. W trakcie oglądania filmu nie widać brzydkiego polepszania i poprawiania krawędzi, a dawka ziarna jest zadowalająca. Wiadomo, że film nie będzie prezentował się jak najnowsze widowiska z sagi, ale technologia nadała obrazowi nieco więcej głębi i niuansów.

Niestety w Polsce na razie nie doświadczymy "Gwiezdnych wojen" w 4K. Data debiutu platformy w naszym kraju wciąż pozostaje zagadką.

Źrodło: The Verge

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan

Ile razy to można oglądać?                
O ile późniejsze mogły powstawać faktycznie w zamyśle o takich technologiach, to te pierwsze trzy i zarazem jedyne nadające się do oglądania zostały tylko sztucznie podrasowane żeby wycisnąć z naiwnego widza więcej pieniędzy.           

Proszę czekać…