Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

James Dean nie będzie jedyny - inne gwiazdy kina mogą zostać wskrzeszone 0

Jednym z najważniejszych newsów ubiegłego tygodnia była informacja dotycząca filmu "Finding Jack", w którym na ekranie pojawi się James Dean. Oczywiście nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że aktor nie żyje od ponad 60 lat. Jak się okazuje może to być nowy trend w Hollywood i wskrzeszenie Deana nie będzie pojedynczym przypadkiem.

Firma CGM Worldwide zajmująca się licenjonowaniem własności intelektualnych nawiązała współpracę z Observe Media, wskutek której powstało Worldwide XR. Celem nowej firmy będzie sprawienie, aby na ekranie zagościła większa liczba aktorów i aktorek, których niestety nie ma z nami na tym świecie.

Z informacji, które można znaleźć w sieci wynika, że firma posiada prawa do wizerunku ponad 400 zmarłych osób – na liście znajdują się nazwiska celebrytyów, sportowców i aktorów. Wśród nich są między innymi Bettie Page, Burt Reynolds, André The Giant, legendarny bejsbolista Lou Gehrig czy poetka i pisarka Maya Angelou.

Influencerzy przychodzą i odchodzą, ale legendy nigdy nie umierają.

powiedział prezes firmy Worldwide XR, Travis Cloyd

Oczywiście ten proceder budzi niepokój i spore kontrowersje. Travis Cloyd jest świadomy tego, że sporo ludzi będzie chciało na tym zarobić, jednak obiecuje staranne podejście do tematu i weryfikację potencjalnych partnerów. Prezes firmy jest także podekscytowany perspektywą wskrzeszania gwiazd i co więcej mówi nawet o ewentualnych interakcjach z widzami poprzez wirtualną rzeczywistość. O samym Jamesie Deanie mówi tak:

Ma on jeszcze wiele do zaoferowania. Pomyślcie o nim, jak o Jamesie Deanie 2.0.

Jak oceniacie ten pomysł? Czy wskrzeszanie zmarłych gwiazd to dobre wyjście?

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

JustynaMacugowska

Mogliby sobie już naprawdę darować… Mam nadzieję, że pomysł ten umrze w samym zarodku.

ZSGifMan

Czy nie właśnie o tym niedawno powiedziałem, że dokładnie tak się stanie…?           
Czego to ludzie nie zrobią dla pieniędzy!                

Proszę czekać…