Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Znakomite otwarcie Disney+ - platforma ma już 10 milionów subskrybentów 0

Od premiery platformy streamingowej Disney+ minęły dopiero dwa dni. Już teraz można uznać, że nowy projekt Walta Disneya będzie wielkim sukcesem. Skąd taka teza?

The Walt Disney Company podało informację, że od momentu debiutu platforma streamingowa ma już 10 mln subskrybentów. A ta liczbą wciąż będzie rosła. Włodarze Walta Disneya liczą na to, że do końca 2019 roku liczba klientów będzie wynosiła 60 mln.

Oczywiście należy pamiętać, że dane przedstawione przez Disneya nie są aż tak szczegółowe. Na przykład Disney+ posiada siedmiodniowy okres próbny, więc nie wiadomo, ilu użytkowników będzie opłacało miesięczny abonament. Firma nie podała również informacji czy liczba 10 milionów zarejestrowanych osób obejmuje przedsprzedaż, a także nie wyjawiono czy wliczane są osoby objęte promocją firmy Verizon (największy operator telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych) oferującej swoim klientom bezpłatny rok Disney+. Pomimo tego akcje Disneya wzrosły prawie o 5 procent.

Jak to wygląda w zestawieniu z na przykład Netfliksem? Obecnie jest to największy gracz na rynku – z informacji podanych przez amerykańskiego giganta wynika, że w trzecim kwartale 2019 roku na własnych rynku było 60 mln subskrybentów, a także 97 mln subskrybentów z innych krajów na świecie. Z kolei Hulu, należące do Disneya, poinformowało, że w maju miało ponad 28 milionów subskrybentów. Warto także odnotować, że CBS All Access i Showtime potrzebowały pięciu lat, aby móc pochwalić się 8 mln subskrybentów.

Czy pierwsze dni Disney+ można nazwać sukcesem? Chyba tak.

Źrodło: ComicBookMovie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

MARTIN007

Disney chyba zakładał te 60 mln do końca 2020.Myślę że nie jest wstanie zagrozić Netflixowi globalnie, co innego na własnym podwórku gdzie może powalczyć.

ZSGifMan

Biorąc pod uwagę jaką polityczną sieczkę serwują i jak wizja świata według szefostwa disneya manipuluje oferowanymi treściami, to trzeba przyznać, że tylu naiwnych co to wykupiło i nie zwraca na to uwagi, to jest faktycznie całkiem dobre otwarcie.                

Proszę czekać…