Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Oficjalny komentarz Netfliksa w sprawie kontrowersji związanych z produkcją ''Iwan Groźny z Treblinki'' 1

We wtorek informowaliśmy Was o liście polskiego premiera Mateusza Morawieckiego do włodarzy Netfliksa w sprawie kontrowersji związanych z miniserialem dokumentalnym Iwan Groźny z Treblinki. W mediach społecznościowych opublikowany został oficjalny komunikat Netfliksa.

Przypomnijmy, że premier Rzeczypospolitej Polskiej wystosował specjalny list, w którym pisze o nieścisłościach historycznych, które są dla polskiego kraju i narodu krzywdzące, a zostały przedstawione w serii dokumentalnej Iwan Groźny z Treblinki. Platforma Netflix wystosowała oficjalny komunikat w tej sprawie:

Wspieramy twórców serialu "The Devil Next Door" ("Iwan Groźny z Treblinki"), którzy wykonali istotną pracę oraz badania. Chcąc zapewnić naszym użytkownikom więcej informacji na ważne tematy przedstawione w tym serialu dokumentalnym i uniknąć nieporozumień, w ciągu najbliższych dni dodamy teksty do niektórych przedstawionych w nim map. Pomoże to wyjaśnić, że obozy zagłady i obozy koncentracyjne zostały zbudowane i były prowadzone przez niemiecki reżim nazistowski, który napadł Polskę i okupował w latach 1939-1945.

Iwan Groźny z Treblinki to produkcja dokumentalna opowiadająca o starszym mężczyźnie z Cleveland, który trafia przed izraelski sąd. Jest on podejrzany o bycie strażnikiem z nazistowskiego obozu śmierci znanym jako Iwan Groźny.

Źrodło: Netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan

Czytając takie komentarze netflixa nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ową istotną pracę oraz badania wykonały jakieś zamroczone zbyt przelukrowanymi pączkami małpoludy na wyświnioną tłustymi paluchami czytanką dla preschool, a samo wspieranie twórców serialu przez netflixa ograniczyło się do wypowiedzenia przez zaciśnięte na cygarze usta "good job!"      

Proszę czekać…