Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Sieć kin Cineplex i platforma streamingowa Netflix nie doszły do porozumienia 0

Włodarze jednej z największych sieci kin w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych Cineplex nie doszli do porozumienia z przedstawicielami platformy streamingowej Netflix. Produkcje amerykańskiego giganta nie trafią na ekrany kin.

Prezes firmy Cineplex Ellis Jacob poinformował, że nie udało się osiągnąć porozumienia z Netfliksem w sprawie kinowej dystrybucji oryginalnych produkcji platformy. Tym samym Irlandczyk nie trafi na ekrany kin jednej z największych sieci kin w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Ten statek odpłynął. Nie byliśmy w stanie zawrzeć umowy licencyjnej z Netfliksem, dlatego też nie będziemy grali żadnych filmów w naszych kinach. Znam ich, są przyjaciółmi i dobrymi twórcami. Dlatego jesteśmy otwarci na wyświetlanie ich produkcji na naszych ekranach pod warunkiem, że stworzą odpowiednie okno dystrybucji filmowej.

powiedział Ellis Jacob

Rozmowy pomiędzy Netfliksem, a sieciami kin takimi, jak Cineplex oraz AMC utknęły w martwym punkcie, ponieważ strony nie potrafią dogadać się w sprawie zwiększenia czasu kinowej dystrybucji względem premiery danego tytułu w serwisie platformy streamingowej. Netflix chciałby, aby owe okno trwało 30-45 dni. Kino są gotowe pójść na kompromis i zgodzić się na 60 dni (a warto dodać, że normalnie jest to około 90 dni).

Oczywiście w przypadku zawarcia kompromisu odezwać się w podobnej kwestii mogą wielkie hollywoodzkie wytwórnie takie, jak Walt Disney, Warner Bros. Pictures czy Universal Pictures, które będą chciały podobnego traktowania.

Ellis Jacob uważa, że przez brak porozumienia w sprawie dystrybucji kinowej, Netflix straci sporo pieniędzy. Zbliża się premiera największe hitu tego roku platformy streamingowej, czyli Irlandczyka. Prezes Cineplexu uważa, że poprzez takie decyzje Netflix nie czerpie odpowiednich korzyści, a widzowie tracą filmowe doświadczenia poprzez niemożność oglądania filmów na wielkim ekranie i z doskonałym dźwiękiem.

A Wy co uważacie na ten temat?

Źrodło: The Playlist

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…