filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Powstanie serialowa wersja 'Sin City' Franka Millera! 0

Legendary Television prowadzi właśnie końcowe negocjacje z Frankiem Millerem dotyczące przekształcenia jego kultowego komiksu "Sin City" na serial telewizyjny. Rozmowy prowadzone są również z Robertem Rodriguezem, który wspólnie z Millerem nakręcił klimatyczny i niezapomniany "Sin City – Miasto grzechu" i jego kontynuację "Sin City 2: Damulka warta grzechu".

Oczekuje się, że Miller i Rodriguez wesprą Legendary Television jako producenci wykonawczy, obecnie jednak nie jest wiadome czy staną za kamerą całej produkcji. W całość zaangażowany został również Stephen L’Heureux, producent kontynuacji "Sin City: Damulka warta grzechu" z 2014 roku oraz Silenn Thomas, który kieruje firmą produkcyjną Millera. Wytwórnia gwarantuje produkcję całego pierwszego sezonu, a podpisana umowa zawiera również wizję serialowego animowanego prequela przeznaczonego dla widzów dorosłych.

Akcja tego mrocznego, czarno-białego komiksu z gatunku neo-noir rozgrywa się w fikcyjnym mieście Basin City nieopodal Seattle. Miasto opanowane jest przez gangi, a duża część walczącej z nimi policji jest skorumpowana. Film, który zawalczył o Złotą Palmę w Cannes i wygrał tam Technical Grand Prize składa się z trzech powiązanych ze sobą historii. W pierwszej emerytowany policjant Hartigan stara się chronić piękna striptizerkę Nancy przed psychopatycznym zabójcą zwanym Żółtym Draniem. W drugiej Marv – twardziel z bardzo oszpeconą twarzą – stara się odnaleźć zabójców swojej kochanki Goldie, której nie zdołał ochronić. W trzeciej Dwight próbuje chronić znajome prostytutki z Old Town przed skorumpowanym gliną, zwanym Jackie Boy.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…