Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

''Archiwista'' - TVP szykuje nowy serial kryminalny! 0

Już w styczniu na antenie TVP 1 pojawi się nowy serial kryminalny pt. Archiwista. Główną rolę otrzymał w nim Henryk Talar.

Talar wcieli się w Henryka Mikosa, emerytowanego policjanta, pracownika archiwum, który stara się rozwiązać niewyjaśnione do tej pory sprawy kryminalne, które już dawno trafiły do lamusa. Wyróżnia go niezwykła inteligencja i pamięć. W tym trudnym przedsięwzięciu pomagać mu będzie młoda i pełna energii policjantka Zuza. Każdy odcinek skupi się na innej kryminalnej historii. Jak mówią pomysłodawcy serialu – Andrzej Ciborski i Piotr Mikołajczak, inspiracją dla nich były prawdziwe nierozwiązane do tej pory zbrodnie.

Za reżyserię serialu odpowiada Maciej Żak, spod którego skrzydeł wyszły takie produkcje jak Ławeczka czy Konwój. W obsadzie aktorskiej znajdują się także Paulina Gałązka w roli Zuzy oraz Maria Gładkowska, Mirosław Zbrojewicz, Rafał Mohr, Beata Fido i Mateusz Kmiecik. Produkcja ta utrzymana ma być w mrocznej stylistyce, przypominającej trochę kino noir.

Emisja Archiwisty rozpocznie się od 10 stycznia 2020 roku. Serial oglądać będzie można w piątki o godzinie 21:15.

Obecnie stacja TVP 1 prowadzi emisję dwóch innych seriali kryminalnych – Ojca Mateusza i Komisarza Alexa. Planujecie oglądać kolejny?

Źrodło: press, wirtualnemedia

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…